20-Temmuz-2024 06:39:42

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Başkan, “Zaten taşınmayacak mı?” söylemlerine açıklık getirdi 

Başkan, “Zaten taşınmayacak mı?” söylemlerine açıklık getirdi 

Tabakhane bölgesinde başlatılan asfalt çalışmasının ardından ilçede oluşan “zaten taşınmayacak mı neden asfaltlanıyor?” söylemlerine açıklık getiren Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, tabakhane bölgesinde alt kat işlentiye izin verilmeyeceğini, üst kat işlenti çalışmalarının devam edeceğini belirterek açıklık getirdi.

Tabakhaneler bölgesi girişinde yer alan havuzun da geçici olduğunu belirten Allar, taşınma sonrası alt kat işlentinin bitmesiyle ilçede koku sorununu da çözüme kavuşturacaklarını belirtti. Allar, “İlçede kokuya neden olan husus tabakhaneler bölgesinde yapılan alt kat işlentiden kaynaklanmaktadır. Taşınma sonrası alt kat işlentiye son verildikten sonra alt kat işlenti Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılabilecek. Yine merkezdeki tabakhanelerde bir süre daha üst kat çalışmaları yapılacak ve burada da bir ekonomik hayat olacak.”diye konuştu.

“Zaten taşınmayacak mı neden asfaltlanıyor?” söylemlerine bu açıklama ile açıklık getiren Belediye Başkanı Allar, taşınmadan sonra çevresel olumsuz etki ve oluşan kokudan ilçenin kurtulacağını ancak burada bir süre daha üst kat işlentinin merkezde devam edeceğini belirtmiş oldu.

Cevap bırakın