15-Temmuz-2024 20:42:07

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Neredeyse “neden buldunuz?” diyecekler!

Neredeyse “neden buldunuz?” diyecekler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 320 milyar metreküp doğalgaz rezervinin keşfedildiğini açıkladıktan sonra açıklamayı gözyaşlarıyla izlediklerini belirten AK Parti İlçe Başkanı Çetin, ” Tarih, bugünü hiçbir zaman unutmayacaktır.”dedi.

“Konuyu sulandırmak isteyen bazı muhalefet grubunun neredeyse “neden bulunuz?” diyecek şekle bürünmeye başladığını belirten Çetin, kendi yaşadıkları topraklarda bu büyük adımı sindiremeyenleri hep beraber bu süreçte milletçe gördüklerini söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fatih sondaj gemisinin 20 Temmuz’da başladığı Tuna-1 kuyusundaki sondajda 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfettiğini duyurmasının ardından duygularını Yenigün aracılığıyla paylaşan AK Parti İlçe Başkanı Av. İsmail Çetin, “AK Partimizin kuruluşunun 19. yılında Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını bitirecek adımın ilki olan 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfini gözyaşlarıyla izledik. 19 yıl sonra bu sevinç gözyaşları, mazlumların yanında olan Türkiye için yapılan dualarla oldu.”dedi.

Birilerinin basının karşısına çıkıp, yok 60 Milyar Dolarlık rezervin başkaları tarfından çıkarılacağı ve Türkiye’nin sadece 6 Milyar Dolarlık bir kısmına sahip olacağından bahsetmeye başladığını ve işi sulandırmak isteyen bazı muhalefet grubunun neredeyse “neden bulunuz?” diyecek şekle bürünmeye başladığını belirten Çetin, kendi yaşadıkları topraklarda bu büyük adımı sindiremeyenleri hep beraber bu süreçte milletçe gördüklerini söyledi.

Şükürler olsun ki; “Elde ettiğimiz bütün başarılar milletimizin eseridir. 19 yıllık başarı hikayesinin müellifi milletimizin bizatihi ta kendisidir. Hem ülkenin yöneticileri olarak bizler, hem de en büyük güç ve moral kaynağımız olan milletimiz son 19 yılda büyük bedeller ödedi. Ama yılmadık, tehditler karşısında sinmedik, şantajlara prim vermedik, ‘inanıyorsanız üstünsünüz’ müjdesine ram olarak hep daha çok çalıştık, daha çok gayret gösterdik. Çünkü biz yola koltuk hırsıyla, makam sevdasıyla değil milletimize hizmet aşkıyla çıktık. 14 Ağustos 2001’de “Bismillah” diyerek çıktığımız bu uzun, ince ve meşakatli yolculukta pek çok imtihanla karşılaştık. 19 yıl boyunca defalarca sınandık, tehdit edildik, ihanete uğradık, içerden ve dışardan sayısız saldırıya maruz kaldık. Ancak milletin emanetini sırtlanlara yedirmedik.”diyen Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın yolundan yürüyoruz diyen Çetin, “Bu zorlu yolu en güzel şekilde anlatan durum tamamen kendi imkanlarımız ile bulunan doğalgaz rezervidir. Bu Türkiye’de bugüne kadar ortaya çıkarılan en büyük yeraltı kaynağıdır. Bu da mazlumun yanında olan, 19 yıl boyunca defalarca sınanan, tehditlere mahal vermeyen, milletin emanetini sırtlanlara yedirmeyen AK Parti Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a nasip olmuştur. Tarih, bugünü hiçbir zaman unutmayacaktır.”dedi.

Cevap bırakın