22-Temmuz-2024 20:24:59

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Yakında Esentepe diye bir yer kalmayacak

Yakında Esentepe diye bir yer kalmayacak

Cumartesi günü Esentepe’de ağaç dibinde yakılan mangalın söndürülmeden olay yerinin terk edilmesi sonrası çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Duyarlı bir vatandaşın Esentepe’de gezmek üzere olduğu esnada koku hissetmesiyle şans eseri büyümeden söndürülen yangın yüreklere su serpti. Bir dahaki sefere belki de bu kadar şanslı olamayacağız ve böyle pervasızca davranarak mangal kömürünü söndürmeden terk edenler yüzünden Esentepe’yi kaybedeceğiz.   

Cumartesi günü Esentepe’de eski top mevkii olarak belirtilen yerin arka kısmında ağaç dibinde mangal yakan adilerin pervasızca mangalı söndürmeden bulundukları yeri terk etmeleri sonucu çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Şans eseri o bölgede yürüyüşte olan bir vatandaşın burnuna koku gelmesiyle yangın fark edilirken, otları saran ve büyümeye başlayan ateşin söndürülmesi yüreklere su serpti. Aynı bölgenin yakınında yine mangal ateşi yanık bırakılarak terk edilen bir yer de itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Ya fark edilmeseydi!   

Kısa sürede fark edilerek söndürülen yangın, fark edilememesi halinde kuru otların da etkisiyle büyüyerek Esentepe’yi sarması kaçınılmazdı. “Ya fark edilmeseydi?” sorusunun akıllara taşındığı bu olayda bir Esentepemizin olduğunu unutmamamız gerekiyor! Bu şekilde pervasızca davranmaya devam edersek Ramazan Dede’nin yüzyıllar önce Gerede’ye bıraktığı eseri bir çırpıda yok edeceğiz!

1 Yorumlar
Geredeli

Esentepe de kesinlikle mangal yapılması yasaklanmalıdır. Duman ve koku herkesi rahatsız etmektedir. Ayrıca mangal yakıp pisliğini bırakıp gidiyorlar.

Cevap bırakın