15-Temmuz-2024 19:54:55

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Başkan, 2023’ün resmini çizdi!

Başkan, 2023’ün resmini çizdi!

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, 2 büyük projenin son durumu ile ilgili Yenigün’e açıklamalarda bulundu.

2023 yılına Gerede’nin büyüyen bir şehir olarak gireceğinin altını çizen Allar, bu değişime en büyük katkıyı Cezaevi Projesine entegre olarak Kentsel Dönüşüm ve Arasta Projeleri’nin vereceğini ve bu 2 projenin Gerede’yi büyük değişime sokacağını belirtti.

2014 yılında seçim beyannamesinde yer alan 29 Vaadin 26’sını hayata geçirdiklerini belirten Allar, “Söz vermediğimiz ancak hayata geçirdiğimiz yaklaşık 30 Proje var. Bu dönemde yaptıklarımızı halkımıza alnımız ak şekilde anlatacağız. Yine 2019-2024 seçim beyannamemizi de yakın zamanda paylaşacağız.

Gerede’nin çehresini değiştirecek olan Tarihi Arasta Projesi’nde Koruma Amaçlı İmar Planlarını hazırladık. Ankara Kültür Varlıklarını Koruma Kuruluna onaylattık. Alanda bulunan 54 Ada 2 Parseli kamulaştırdık. 1 ve 2 parsel tevhid edildi. Gerede Tarihi Şehir Çarşısı Uygulama Projesi keşif, metraj ve teknik şartnamesi hazırlanarak ihale aşamasına getirildi. Bu sene 1000 m2’lik alanda yapımını da tamamlayarak hizmete açacağız. Arasta ile beraber Hayırsever İşadamı Mithat Dayıoğlu abimiz Kiliseli Han’ı eski ihtişamına kavuşturuyor. Arasta’yı ilçenin gözbebeği haline getiriyoruz.”dedi.

250’ye ulaştı

Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde gelinen son aşamayı da aktaran Başkan Allar, uzlaşma sağlanan hak sahibi sayısının 250’yi aştığını belirtti.

Allar, “Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde son aşamaya geldik. Geçen 4 yıllık süreçte, Cumhurbaşkanımız tarafından onaylanarak resmi gazetede yayınlanmasının ardından 11.75 hektarlık alanda “esas hali hazır haritanın güncellenmesi hizmet alım işi ihalesini gerçekleştirdik. Oldukça kapsamlı ve zahmetli bir süreci (Hak sahiplerinin tespiti, taşınmazların kıymet takdiri, ölçüm, keşif, metraj, uygulanacak proje, ön uzlaşma ve kesin uzlaşma) tamamlıyoruz. Şu ana kadar kesin uzlaşmada imza atan hemşehrilerimizin sayısı 250’yi aştı. Bu sene yapım ihalesine çıkacağız. Kentsel Dönüşüm ile ilgili birçok spekülasyon yapıldı ama biz geri adım atmadık.”dedi.

Cevap bırakın