19-Temmuz-2024 18:23:48

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İşte arena

İşte arena

Seçim startı verildi, adaylar sahaya inmeye başladı. Partilerin Meclis Üyesi listeleri ile İl Genel Meclis Üyesi listeleri 19 Şubat’ta netlik kazanacak. Partilerin listeleri her geçen gün değişiyor, listeler güncelleniyor.   

31 Mart Pazar günü gerçekleşecek yerel seçim öncesi adaylar neredeyse netleşti. Sadece aday olması ihtimaller arasında olan 1 adayın son durumu netlik kazanmadı.

AK Parti mevcut Belediye Başkanı Mustafa Allar ile devam kararı alırken, MHP Ramazan Güler’i açıkladı. BBP ise sürpriz yaptı ve Doç. Dr. Emin Serin’i, İYİ Parti ise Orhan Ünaldı’yı aday olarak gösterdi.

Saadet, Güler’e gitti

Er meydanı neredeyse belli olurken, sadece ESO Başkanı Abdullah Güler’in kararı netlik kazanmadı. Son olarak Saadet Partisi İl Başkanı, Abdullah Güler ile görüşerek, adaylığı için ikna etmeye çalıştı. Güler’in önünde Bağımsız yada Saadet seçeneği bulunuyor.

Listeler 19 Şubat’ta!

Seçim öncesi şimdilerde en çok merak edilen konuların başında ise listeler geliyor. Partiler isimlere teklif götürmeye devam ederken, Meclis ve İl Genel Meclisi listelerinin de seçimin kaderine etki edeceği belirtiliyor. 15 Şubat tarihinde partilerin listelerinin netlik kazanması bekleniyor. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere katılacak siyasi partiler, aday listelerini 19 Şubat Salı günü saat 17.00’ye kadar seçim kurullarına bildirecek. Siyasi atmosfere göre, partilerin listelerinde 19 Şubat’a kadar zaman zaman değişimlerin olabileceği söyleniyor. Partilerin listeleri her geçen gün değişiyor, listeler güncelleniyor.

Adaylar sahaya inmeye başlarken, kahvehane toplantıları, seçim beyannameleri yakın zamanda partililer tarafından kamuoyu ile paylaşılacak. Eski seçimlere göre; her tarafta bayrak, pankartlar bu seçim olmayacak. Yine vatandaşların kafası bu sefer çok ağrımayacak çünkü seçim arabaları da artık dolaşıp kafa ağrıtmayacak. Adaylar bibebir vatandaşın ayağına gidecek. Start resmen verildi, adaylar sahaya indi.

Cevap bırakın