22-Temmuz-2024 20:27:57

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Gerede’ye yakışmayan bina yenileniyor

Gerede’ye yakışmayan bina yenileniyor

Kapalı halı saha binasının onarım ve güçlendirme çalışmalarına başlanıldı. Yılların verdiği tahribat ve bakımsız kullanım nedeniyle ilçeye yakışmayan görüntüye bürünen halı sahanın tamamen yenileceği, binanın 2. katının ise çocuk eğlence merkezine dönüştürüleceği açıklandı.

Ekonomik ömrünü tamamlayan Kapalı Halı Saha Binası tadilatı için 15 Eylül 2022 Perşembe günü Gerede Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkıldı. Yapılan ihale sonucunda Seben Özçelik Yapı İnşaat firması ihaleyi kazandı. 29 Eylül Perşembe günü tadilata ilişkin ilgili firmaya yer teslimi yapılırken, tadilat çalışmalarının 360 günde tamamlanacağı açıklandı.

Kapalı Halı Saha Binası tadilatı kapsamında binanın çatı örtüsü, zemin kaplamaları, dış cephesi, halı saha bölümünde ise; wc, duş, soyunma odaları ve saha zemini yenilenecek. Binanın daha önce düğün salonu vb. etkinlikler için kullanılan 2. katı ise, çocuk eğlence merkezi olarak dizayn edilerek kullanıma sunulacak. Tadilat yapımı tamamlandığında kapalı halı saha ve çocuk eğlence merkezi olarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Mülkiyeti Belediyemize ait olan Kapalı Halı Saha Binası tadilatı için ihaleye çıktık. İhaleyi alan firma tadilat yapım işini tamamlar tamamlamaz kapalı halı saha ve oyun gruplarının yer alacağı çocuk eğlence merkezini en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Vatandaşlarımız, çocukları için kapalı alan eğlence merkezi bulunmadığından sık sık Bolu’ya giderek çocukları ile vakit geçiriyorlardı. Çocuklarımız ve gençlerimizin güzel vakit geçirebileceği, emsalleri kadar güzel bir eğlence ve oyun merkezini hizmete açtığımızda vatandaşlarımız çocukları ile özellikle hafta sonlarını en güzel şekilde değerlendirebilecekler.”dedi.

Cevap bırakın