22-Temmuz-2024 20:28:09

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
KAŞKA, ADAY!

KAŞKA, ADAY!

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim 01 Ekim’de yapılacak. Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka, seçimden önce yeniden adaylığını açıkladı.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası, 01 Ekim Cumartesi günü sandık başına gidecek. Liste hazırlıklarının sürdüğü Gerede TSO’da Ersin Kaşka’nın yeniden başkanlığa seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. 01 Ekim Cumartesi günü yapılacak seçimler öncesi yeniden aday olduğunu açıklayan Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka, “Çıktığımız yolda 4 yılı geride bıraktık. Dönemimizde sayısız önemli gelişmeye odamızda imza attık. Göreve bir dönem daha talip olduk, çıktığımız yolda Rabbim utandırmasın.”diye konuştu.

Başkanlığı döneminde odanın vizyonunun gelişmesine önemli katkılar yapan ve yine tarihinde ilk kez TOBB yönetimine Gerede TSO’yu sokmayı başaran Ersin Kaşka’nın çalışacağı yeni yönetimi belirlemek için şu sıralar yoğun gayret sarf ettiği öğrenildi.

Geçtiğimiz haftalarda da TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara’da düzenlenen törende hizmet kalitesini tescilleyen Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’na sertifikasını takdim etmişti.

Her ne kadar tek başına seçime giriyor görüntüsü olsa da ekibiyle sıkı bir tempoya girdiği belirtilen Kaşka, kısa zamanda TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun en sevdiği isimler arasına girmeyi başarmış ve TOBB Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği’ne de 4 yıl önce seçilmeyi başarmıştı. Seçim öncesi yaptığımız araştırmalarda, Ersin Kaşka’yı destekleyen isimlerin tamamının meclise girmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Takvim nasıl işleyecek?

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim sistemi diğer odalardan çok farklı işliyor. Önce Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri belirleniyor. Daha sonra seçilen meclis üyeleri, kendi aralarından 5 kişilik yönetim kurulunu seçiyor. Seçilen yönetim kurulu da Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni başkanını belirliyor ve görev dağılımı yapılıyor. 17 kişiden oluşan Meclis Üyeleri ayrıca bir de Meclis Başkanını oylama ile seçiyor.

Adayım demek yetmiyor     

Tüm Türkiye’deki Ticaret ve Sanayi Odalarındaki seçimlerde olduğu gibi diğer odalardan farklı bir seçim tüzüğünün olduğu Gerede Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde “ben adayım!” demek yetmiyor. Aday olabilmek için önce yer alınan komiteden zaferle ayrılıp, diğer komitelerin de seçilen meclis üyesi isimlerinin güvenini almak gerekiyor. Gerçek anlamda bir demokrasinin işlediği Ticaret ve Sanayi Odası seçim sistemi, bu yönüyle tüm Türkiye’de çok takdir ediliyor.

Gençler ağırlıkta

Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka’nın alttan yeni isimlerin yetişebilmesi ve ilerleyen yıllarda Gerede’nin vizyonuna katkı sağlayabilmeleri için yine bu seçim de genç isimlere ağırlık verdiği belirtiliyor. Gençlerin daima yönetim kademelerinde olmasını çok istediği bilinen Kaşka’nın bu yenilikçi vizyonu da yine en çok takdir edilen yanları arasında yer alıyor.

Cevap bırakın