15-Temmuz-2024 05:21:57

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
VEKİL ADAY MI?

VEKİL ADAY MI?

Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, kendisine net şekilde yönelttiğimiz “yeniden aday mısınız?” sorusuna karşılık renk vermedi ancak hayli ilginç yanıt verdi.

“Seçimin çok başarılı geçeceğini düşünüyorum, zerre kadar endişem yok.”diyen Küpçü, “Ülkenin 20 yıllık birikiminin, kazanımının, bin bir gayretle geldiği aşamanın heba olmaması için, Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmesi için tüm gücümüzle uğraşacağız. Asıl suretlerini göstermeden yanar döneri oynayanların geleceğe ilişkin bu millete çok da verebileceği bir şey yok. Ülkemiz kolay badireler atlatmadı.”dedi.

Küpçü, “Yerel seçimden 6 ay önce Bolu’ya bir şeyler yapılsın diye 230 dönüm araziyi ormandan alıp Bolu Belediyesi’ne teslim ettik. Günün sonunda ne oldu? CHP’li Bolu Belediyesi arazinin 100 dönümünü sattı. Yazık günah, bunların siyaseti işte bu. Uzak değil, yakından bir örnek verdim. Sözde başka özde başka, bunlar millet bunu görmüyor zannediyor! Kahve köşelerinde, sokakta muhalefetlik yapıp 5 kişilik ses çıkartanın 5 oyu var zannediyorlar. Ama hiçbir zaman sessiz kesimin yüreğine değemediler, değemeyecekler.”diye konuştu.

Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Yenigün’ün sorularını yanıtladı. Küpçü, kendisine net şekilde yönelttiğimiz “yeniden aday mısınız?” sorusuna karşılık renk vermedi ancak hayli ilginç yanıt verdi.

8 ay gibi bir süre sonra genel seçim olacak. Yeni yeni seçim atmosferi artmaya başladı. Bu konuda düşünceleriniz nedir?

Bolu Milletvekili Küpçü; “Seçim takvimlerine göre hareket etmiyoruz. Dolayısıyla seçime her dönem hazırız. Sahadan hiç kopmadık. Belki pandeminin yarattığı etki ile kısmi bir zaman diliminde zorunlu olarak sahada olamadık. Bunun  haricinde vatandaşımızın her zaman iyi gününde de kötü gününde de yanında olduk. Biz milletimizi merkeze koyan bir siyasi anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Yapılan tüm hizmetlerde milletimizin bize verdiği vekaletin ciddi bir katkısı var.

Bazı şeyleri iyi analiz etmemiz gerekiyor ve ülkemizi düşünüyorsak sadece iç siyasette değil dünyada da önemli bir siyasi aktör olmanız gerekiyor. Bunu neden söylüyorum? Belki Avrupa kışı enerjisiz, doğalgazsız geçirecek ve herkeste ‘ne yapacağız?’ şeklinde bir karamsarlık söz konusu. Ancak Türkiye için böyle bir durum söz konusu değil. Bunu da başaran Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın dış siyasetteki tutumudur. Bu liderliği de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan başkasında göremezsiniz. Şu dönemde ülkemizi başka bir lider yönetiyor olsaydı inanın bu kışı nasıl atlatacağımızı düşünüyor olacaktık. Bunun gibi yüzlerce örnek mevcut. Bu nedenle ülkemizin bekası için, Cumhurbaşkanımızın 2023’de yeniden seçilmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. AK Parti’nin memleketimiz için, ülkemiz için yaptıklarını vatandaşımıza anlatacağız ki ülkemiz sağlam ayaklar üzerinde durmaya devam etsin.

Bolumuz ve 8 ilçemizde hizmetlerimiz, çalışmalarımız devam ediyor. Seçimin çok başarılı geçeceğini düşünüyorum, zerre kadar endişem yok. Seçim Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi normal takviminde yapılacak. Cumhur ittifakının memlekete dair bir tasavvuru var. Milletimiz feraset sahibi. Bir tarafta küresel dünyada mücadele veren, mavi vatandaki yer altı kaynaklarını arayan, güçlü duran,  savunma sanayini güçlü noktada tutan, hedefleri olan bir Türkiye var. Bir tarafta da 7. ayağı olan, birbirleri ile ortak Cumhurbaşkanı adayı bile göstermekten imtina eden, geleceğe ilişkin bu millete çok da verebileceği bir şey olmayan millet ittifakı cephesi var. İnsanlar ortaklık yaptıklarından, yol yürüdüklerinden utanmamalı. ”

Neden endişeli değilsiniz?

Bolu Milletvekili Küpçü; “Allah nasip etti, milletimizin desteğiyle 4 dönemdir AK Parti’mizde siyaset yapıyoruz. İşimizi de bi hakkıyla yapmaya çalışıyoruz. Sahada şunu gözlemliyorum; milletimiz neyin ne olduğunu, kimin kimle ortaklık yaptığını, kimin nasıl yapmacık hareket ettiğini, kimin kimlerle yol yürüdüğünü biliyor. Bir taraftan anti Kürt propagandası yapıp diğer tarafta ortaklık yapan, öbür tarafta milliyetçi, ulusalcı takılıp görünürde yanar döneri oynayanı milletimiz bildiği gibi, oynanan oyunu da çok iyi biliyor.

Yerel seçimden 6 ay önce Bolu’ya bir şeyler yapılsın diye 230 dönüm araziyi ormandan alıp Bolu Belediyesi’ne teslim ettik. Günün sonunda ne oldu? CHP’li Bolu Belediyesi arazinin 100 dönümünü sattı. Yazık günah, bunların siyaseti işte bu. Uzak değil, yakından bir örnek verdim. Sözde başka özde başka, bunlar millet bunu görmüyor zannediyor! Kahve köşelerinde, sokakta muhalefetlik yapıp 5 kişilik ses çıkartanın 5 oyu var zannediyorlar. Ama hiçbir zaman sessiz kesimin yüreğine değemediler, değemeyecekler. Bizim yaptığımız projelerin artığını yapamayan bir kafadan bahsediyoruz. Onun için önümüzdeki seçim neden endişeli olalım? 6’lı bir masa var değil mi? HDP, bu millet ittifakının ortağı mıdır? 7. masa olarak ortağıdır. Bunu yerel seçimlerde gördük, bunu Bolu Belediyesi’nde gördük.”

Ama Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu durumu kabul etmiyor!  

Bolu Milletvekili Küpçü; “Mesele şu; işin sözlü kısmından bahsetmiyoruz. Olan kısmından, hizmet kısmından bahsediyoruz. Bu şuna benziyor; Bolu Belediye Başkanının şöyle bir açıklaması var; “ben Suriyeli, mülteci istemiyorum, mültecilerin suyuna zam yapıyorum vs…” Böyle bir görüşü olabilir. Ama bunu söyleyen aynı kişi, millete; “Suriyeliler bizim Türk gençlerinin önüne geçiyor, gençlerimiz işsiz”derken evinde Afgan ve Faslı çalıştırıyor. İşin sözlü kısmı ile gerçek kısmı arasındaki fark bu! Yani biz işin şov kısmından değil olan kısmından söz ediyoruz.”

Önümüzdeki genel seçimde yeniden aday mısınız?

Bolu Milletvekili Küpçü; “Bu sorunun  cevabı için daha erken. Görevimiz devam ediyor, milletimiz için çalışıyor, çabalıyoruz. Şu anda Bolu’muzun, Gerede’mizin ve tüm ilçelerimizin sorunlarına odaklanmış durumdayız. Bolu’nun karış karış her noktasına bir şeyler kazandırmak için uğraşıyoruz. Burada şahısların önemi yok, ülkemizin önemi var. Ülkenin 20 yıllık birikiminin, kazanımının, bin bir gayretle geldiği aşamanın heba olmaması için, Sayın  Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmesi için tüm gücümüzle uğraşacağız. Asıl suretlerini göstermeden yanar döneri oynayanların geleceğe ilişkin bu millete çok da verebileceği bir şey yok. Ülkemiz kolay badireler atlatmadı. Pandemi tüm dünyayı sardı, şükürler olsun ki ülkemizin başında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vardı. Pandeminin zararı olmadı mı? Oldu ama en az etkiyle atlattık. Pandemi bitti, Rusya-Ukrayna savaşı patlak verdi. Yine şükürler olsun ki ülkemizin başında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. En ufak yanlış bir diplomaside Allah korusun ülkemizin durumu ne olurdu? Bizim ülkemizin bir lideri var; insanını düşünen, ülkesini düşünen, ülkesi için tüm zorluklara göğüs geren lideri var. Bu bizim ülkemiz için büyük bir şans.”

Cevap bırakın