15-Temmuz-2024 20:53:50

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Kısa yanıp sönen ışık tepkiye neden oluyor

Kısa yanıp sönen ışık tepkiye neden oluyor

Gerede çıkışındaki trafik sinyalizasyonlarının yeşilden kırmızıya döndüğünü belirten yeşil ışığın, uyarı mahiyetinde 5 sefer yerine 2 sefer yanıp sönerek kırmızıya geçmesi tepki çekiyor. Vatandaşlar, İlçe Trafik Komisyonu’ndan bu durumu düzeltmesini bekliyor.

TEDES’in Gerede’de devreye girmesi ile beraber aynı zamanda faaliyete giren ilçe çıkışındaki sinyalizasyonlarda yaşanan ışık ihlallerinde elektronik denetleme sistemi devreye girerek, otomatik cezai işlem uyguluyor.

Ancak trafik sinyalizasyonlarında yeşil ışığın kırmızı ışığa geçtiği esnada 5 sefer yanıp sönmesi gerekirken, 2 sefer yanıp sönmesi tepkilere neden oluyor. Vatandaşlar, yeşil ışık yandığı esnada sürücülerin geçiş yaptığını ancak geçişin yapıldığı sırada yeşil ışığın sadece 2 kez yanıp sönerek sürücülerin elektronik denetleme sistemine kırmızı ışıkta yakalandığını belirtiyorlar.

Bolu’ya giderken çok sayıda trafik sinyalizasyonundan geçildiğini ve buradaki tüm ışıklarda yeşil ışığın kırmızıya döneceği uyarısını veren yeşil ışığın 5 sefer yanıp söndüğünden bahseden vatandaşlar, Gerede’ye has olduğunu düşündükleri bu durum için düzenleme getirilmesini bekliyorlar.

Yeşil ışığın 2 sefer yanıp sönerek kırmızı ışığa dönmesinin sürücüleri paniğe sokarak kazaya sürükleyebileceğini de belirten vatandaşlar, “Gerede çıkışındaki göbekte uygulanan Trafik Sinyalizasyonları kaldırılsın demiyoruz. Yada kırmızı ışıkta geçildi, cezai işlem uygulanmasın da demiyoruz. Yanlış olduğunu düşündüğümüz bir uygulama için İlçe Trafik Komisyonu’ndan düzenleme bekliyoruz.”diye konuştular.

Cevap bırakın