19-Temmuz-2024 18:16:53

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Halil Nom Okulu inşaatı için girişimler başladı

Halil Nom Okulu inşaatı için girişimler başladı

Gerede’ye yapımı devam eden okulların 2’sinin inşaatı tamamlanırken, Turizm Otelcilik için yapılan okulun yapımında da sona gelindi. Başkan Allar, Kentsel Dönüşüm alanı içersinde kalan ve yeniden yapılması gereken Halil Nom İlk ve Orta Okulu için girişimlere başladıklarını söyledi.

Gerede yeni okullarına kavuştu, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın büyük gayretleri, hayırseverlerin desteği ile Gerede’ ye yeni okullar yapıldı.

Seviller Mahallesinde bulunan M. Z. Güzelce okulunun inşaatı bitti ve 2. Dönem eğitime başlanacak. Hayırsever hemşehrilerimiz Emin Evim Şirketler Grubu tarafından arsasını belediyemizin tahsis ettiği Yeni Mahalle’ye yapılan Habibullah Üstün Kız İmam Hatip Lisesi bitti ve eğitim-öğretime başladı, ayrıca Esentepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turizm Otelcilik) okulu içinde eski Ticaret  Meslek Lisesinin olduğu yere yeni okul binası inşaatı tamamlanmak üzere.

Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada; “Eğitim öğretim son derece önemli biz bunun bilincinde olarak ilçemize yeni okullar kazandırmaya çalışıyoruz,  yapmak isteyen hayırseverlere de yer göstererek yardımcı oluyoruz. Geredemiz şuan Fen lisesi, Anadolu liseleri, Turizm Otelcilik lisesi, Meslek liseleri olmak üzere tüm ortaöğretim okullarımıza sahip durumda. Aynı zamanda Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü’nün büyük gayretleri ile İlçemiz zorunlu hizmet kapsamına alındığı için branşında öğretmen açığımızda yok, birçok evladımız şehir dışından da gelerek ilçemizde öğrenim görüyor. Türkiye’de sınıf ortalamaları 24 iken ilçemizde bu sayı 17’dir. Fiziksel olarak da ihtiyaçlarımız son derece azaldı. Şu anda Kentsel Dönüşüm alanı içersinde kalan ve yeniden yapılması gereken Halil Nom İlk ve Orta Okulu için girişimlerimiz devam ediyor. Hayırseverlerimize ve okullarımızın kazandırılmasında emeği geçen tüm herkese şükranlarımı sunuyorum”dedi.

Cevap bırakın