15-Temmuz-2024 05:09:05

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
MAALESEF 3 VAKA DAHA VAR!

MAALESEF 3 VAKA DAHA VAR!

Koronavirüs (Covid 19) salgınına Gerede’de 1 aileden 3 kişi daha yakalandı. Testleri pozitif çıkan aile ile beraber ilçede koronavirüse yakalananların sayısı 33’e yükseldi.

Koronavirüs (Covid 19) ilçemizde aynı aileden 3 kişiye daha sıçradı. Annede yüksek ateş görülmesi üzerine hastaneye başvuran aile karantina altına alındı. Daha sonra test sonuçları pozitif çıkan 3 kişinin tedavilerine başlanıldı. Ailenin sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. 3 vaka ile beraber ilçede ilk vakanın görüldüğü 02 Nisan tarihinden bu yana Koronavirüs (Covid 19) bulaşan kişi sayısı 33’e yükseldi.

Ailenin temas edebileceği 100’ün üzerinde kişiye tedbir amaçlı koronavirüs testi yapıldı. Aile haricinde kimseye virüsün bulaşmadığı bilgisine ulaşıldı. Koronavirüs (Covid 19) bulaşan 3 kişinin Gerede Devlet Hastanesi’nde tedavilerine devam ediliyor. 33 hastadan 25’inin tedavileri tamamlanarak daha önce taburcu edilmişlerdi. Yoğun bakımda yatan hastanın bulunmadığı, tedavi süreçleri her geçen gün iyileşerek süren 8 kişinin tedavilerine devam edildiği edinilen bir başka ayrıntı oldu.

Koronavirüsün bulaştığı ailenin ikamet ettiği apartman tamamen dezenfekte edilirken, ailenin şehir dışına çıkmadığı, ilk önce annede belirtiler gösterdikten sonra ailenin hemen harekete geçerek hastaneye başvurduğu bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın