20-Temmuz-2024 05:48:23

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
PAZARIN ŞAMPİYONU KIL BİBER: KİLOSU 30 TL

PAZARIN ŞAMPİYONU KIL BİBER: KİLOSU 30 TL

Halk pazarının şampiyonu kilosu 30 TL’den satılan ‘kıl biber’ oldu. Daha önce kilosu 2 TL olan biberin şimdi tanesi 50 kuruşa satılıyor.

Cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlamasının 2. haftasında Gerede’de vatandaşlar soluğu pazarda aldı. Pazara gelen vatandaşlar, fiyatları görünce adeta şoke oldu. Daha önce kilosu 2 TL olan biberin fiyatı 30 TL’yi buldu. Her hafta 15-20 kasa biber getiren pazarcılar ise bu hafta 3 kasa getirebildiklerini söyledi.

Bibere rağbet olduğunu ancak fiyatı duyan vatandaşların kaçtığını söyleyen pazarcı Hasan Albayrak, “Aşırı derecede bir yoğunluk yok şu an pazarda. Vatandaşlar artık bilinci ne yapacağını biliyor. Genelde marketlere gidiyordu insanlar, şimdi orada da fiyatlar yüksek olunca pazarı tercih ediyorlar. Bu haftanın şampiyonu kıl biber kilosu 30 TL. Her zaman 15-20 kasa getirdiğimiz biberi bu hafta 3 kasa getirdik. Bibere rağbet çok ama 30 TL’yi duyan kaçıyor. Vatandaşlar ya yarım kilo alıyor ya da 5 TL’lik alıyor. İhtiyacı kadar alıyor. Limon fiyatları bu ara çok yükseldi. Şu an vatandaşların alacağı şey patates, soğan”dedi.

Cevap bırakın