15-Temmuz-2024 06:08:07

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Raftaki tozlu dosya çıkıyor mu?   

Raftaki tozlu dosya çıkıyor mu?   

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ile bir araya geldi. Sürpriz ziyarette yıllar önce Gerede’ye kurulması için onayı alınan Teknoloji Fakültesi gündeme geldi. Allar ile Rektör Alişarlı’nın baş başa gerçekleştirdiği gizli görüşmede raftaki tozlu dosyanın akıbeti rektöre soruldu.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, kahvaltıda bir araya geldi. Esentepe’de gerçekleşen kahvaltıya Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yaman, Prof. Dr. Erol Ayaz, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Aydın Him, Genel Sekreter Doç. Dr. Samettin Gündüz, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Kadir Murat Altıntaş, öğretim elemanları ve idari personel katıldı.

O görüşme!..

Kahvaltıdan sonra rektörle yapılan görüşmede, yıllar önce Gerede’ye kurulması için onayı alınan Teknoloji Fakültesi bir süre gündeme geldi. Rafta tozlanan dosyanın akıbeti rektöre soruldu. Teknoloji Fakültesi için bina yapım taahhüdü de rektöre verildi. Acil adım atılması için gerekirse fakülte kurulumunun yeni bina yapılana dek Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda olduğu gibi Gerede Meslek Yüksekokulu binasında yapılabileceği görüşü iletildi. Bir süredir konuşulan Gerede Meslek Yüksekokulu’nun Teknoloji Fakültesi’ne çevrilebileceği ihtimalinin de olduğu öğrenildi.

Başkan Allar, yeni bölümler de istedi

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı sonrası Gerede Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı yatırımlardan olan Yüzme Havuzu ile Kültür Merkezi Rektör Alişarlı ve beraberindeki heyete tanıtıldı.

Allar ve Alişarlı beraber AİBÜ Gerede kampüsünü de ziyaret ederek, derslik ve atölyelerde incelemelerde bulundu. Allar, önümüzdeki dönemde Gerede ve üniversitenin gelişmesi için planladıkları yatırımlar hakkında bilgi verirken, “Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Kültür Merkezimizden öğrencilerimiz, öğretim elemanları ve üniversite çalışanlarımızın daha aktif yararlanmalarını sağlayacağız. Üniversitemizle olan işbirliğimizi daha da geliştirmek istiyoruz. Bu konuda Sayın Rektörümüze desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Rektörümüzden yeni bölümler talep ettik, kendilerinden müjdeli haberler bekliyoruz. Hedefimiz İlçemizde 5000 Üniversite öğrencisi ağırlamak. İlçemizde hem yurt anlamında hem konut anlamında bu kapasite var. Geçen 5 yılda sosyal projelere ağırlık verdik. Önümüzdeki 5 yılda da sosyal, kültürel projeleri artırarak öğrencilerimiz için Gerede’yi cazibe merkezi yapacağız” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı da Gerede’ye sağladığı katkıların önümüzdeki dönemde daha da artacağına inandıklarını belirterek; “Sayın Başkanımıza bu sıcak ve samimi düşünceleri için teşekkür ediyoruz. Kendisinden, Gerede’deki birimlerimizin derslik ve küçük ölçekli alt yapı düzenlemeleri konusunda destek sözü aldık. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın girişimleriyle bu yıl içerisinde İlçeye yapılacak 300 yataklı KYK Yurdu için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde Üniversite ve Belediyemiz arasındaki işbirliğinin genişleyerek daha da artacağına inanıyorum.”şeklinde konuştu.

Cevap bırakın