19-Temmuz-2024 18:56:25

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Tahmini bütçe 56 Milyon TL

Tahmini bütçe 56 Milyon TL

Gerede Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı yapıldı. Geçici bütçenin görüşüldüğü toplantıda Geçici Bütçe oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Allar, bütçenin yüzde 47’sinin yatırıma ayrılacağını belirtti. Meclis toplantısında Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ek binası ihalesinin de gerçekleştiğini açıklayan Allar, ek binanın en geç 2022 yılında biteceğini söyledi.

Gerede Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı Cuma günü gerçekleşti. Toplantı öncesinde Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, depremin kaçınılmaz bir gerçek olduğunu, bu nedenle Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin önemini vatandaşlara tüm meclis üyelerinden anlatmalarını istedi.

Daha sonra 2021, 2022 ve 2023 yılı çok yıllık geçici bütçenin görüşmelerine geçildi. Oluşturulan raporlar dosya halinde Meclis Üyelerine teslim edildi. 2021 yılı tahmini bütçe 56 Milyon TL olarak açıklandı. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, bütçenin yüzde 47’sinin yatırıma ayrılacağını belirtti. Personel giderleri bütçenin Yüzde 14’ünü oluştururken, Temizlik İşleri ve diğer kalemler geçici bütçenin kalan kısmını oluşturdu. 2021, 2022 ve 2023 yılı çok yıllık geçici bütçe oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Allar, yaptıkları incelemeler sonucu çöp toplama saatlerinde gece sisteminden gündüz sistemine geçmeye karar verdiklerini anlattı ve incelemeler sonucunda gece çöp toplama konusunda istenilen randımanı alamadıklarını ifade etti. Allar, geçtiğimiz ay çöp konteyneri yıkama ekipmanı aldıklarını da toplantıda aktardı.

Fakülte ek binasının ihalesi yapıldı   

03 Kasım Salı günü Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ek binası yapım ihalesini gerçekleştirdiklerini belirten Allar, “3 firma ihaleye iştirak etti. Gerekli incelemeler devam ediyor. İncelemeler tamamlandıktan sonra müteahhit firma ve ihaleye ilişkin detayları paylaşacağız. Hedefimiz ek binanın 2021 yılında tamamlanması yönünde. Ancak aksi bir durum yaşanıp, sürenin 2022 yılına uzaması halinde ne olacağı hususunda okul idaresiyle gerekli görüşmeleri yaptık. 2022 yılında binanın teslim edilmesi bir sıkıntı oluşturmayacak. Yeni açılacak olan en az 3 bölümün 2021 yılında mevcut binada faaliyetine başlayabileceği bize ifade edildi. En geç 2022 yılında bu binanın yapımı tamamlanacak.”dedi.

Cevap bırakın