20-Temmuz-2024 05:53:19

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Yaylalar kasayı doldurdu

Yaylalar kasayı doldurdu

Gerede Belediyesi, 2B kapsamına alınan yayla arazilerinin ilk satışından 5 Milyon TL’nin üzerinde gelir elde etti. Yakın zamanda bir 50 parselin daha satış ihalesine çıkılacak.

2B kapsamına alınan ve geçtiğimiz ay ilk bölümünün satışa çıktığı yayla arazilerinin satışından Gerede Belediyesi’nin kasasına koyduğu miktar belli oldu.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Bucak, Hasbeyler ve Rumşah Yaylalarında  geçtiğimiz ay bilindiği gibi satış ihalesine çıktık. Bu ihalelerde 46 parselin satışını gerçekleştirdik. İhalelerden önce 3 Milyon 900 Bin TL muammel bedel olarak gelir getirmesini beklediğimiz satışlardan, ihalelerde yaşanan artışlarla beraber 5 Milyon 300 Bin TL gelir elde ettik.”dedi.

Yakın zamanda bir 50 parselin daha satış ihalesine çıkılacağı bilgisini paylaşan Allar, “Yayla arazilerine talep var. Alıcı vatandaşların fiyat artışlarından etkilenmemeleri için 2020 yılı öncesinde ihaleyi yapacağız. İhale hazırlıklarımızı yapıyoruz ve ihale tarihi netleştiğinde kamuoyuna gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.”bilgisini paylaştı.

Cevap bırakın