22-Temmuz-2024 20:26:17

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Biyolojik Arıtma Tesisi’nde imzalar atıldı

Biyolojik Arıtma Tesisi’nde imzalar atıldı

Yapımı 30 Milyon TL’ye tamamlanacak Gerede Biyolojik Arıtma Tesisi’nin ihalesi DSİ tarafından yapıldı. İhaleyi alan Asmet Firması ile imzalar atıldı ve arıtma tesisinin yapımı resmen start aldı.  

Yapımı 30 Milyon TL’ye tamamlanacak Gerede Biyolojik Arıtma Tesisi’nin ihalesini Asmet Firması kazandı. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Asmet Firması Sahibi İsmet Keleş bir araya gelerek karşılıklı sözleşme imzaladılar.

Yapımı tamamlandıktan sonra Deri Sanayi ve Karma OSB’nin atıkları ile evsel atıklar oluşturulacak isale hattıyla yeni biyolojik arıtma tesisine gönderilecek. İmzaların atıldığı ziyarette DSİ Kontrol Mühendisi Barış Arslan ve firma personeli de yer aldı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Biyolojik, son derece modern bir arıtma tesisinin Gerede’ye kazandırıldığını belirterek, tesis tamamlandıktan sonra Deri Sanayi ve Karma OSB’nin atıkları ile evsel atıkların oluşturulacak isale hattıyla yeni biyolojik arıtma tesisine gönderileceğini söyledi.

Su havzalarımız tertemiz olacak

Allar, “Sofular Köyü yolu üzerinde, Gerede’ye 1 km mesafeli çökertme sistemli arıtma tesisi ihtiyaçlarımıza cevap vermiyordu. Ankara İçme Suyu gibi dünya çapında sayılı bir proje hayata geçerken, dönemin Bakanı Veysel Eroğlu’ndan arıtma tesisi talebinde bulunmuştuk. Gerede ilçemizin evsel atıklarının, Deri ve Karma O.S.B. fabrika atıklarının havzayı kirletmemesi için çok önem arz eden bir projeydi. Proje ihalesi yapıldı. Çalışmalar başladı. Biyolojik, son derece modern bir arıtmaya kavuşuyoruz. Su havzalarımız tertemiz olacak. İlçemize hayırlı olsun”diye konuştu.

Cevap bırakın