22-Temmuz-2024 20:14:37

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
TOGG’da Gerede derisi kullanılacak mı?

TOGG’da Gerede derisi kullanılacak mı?

Gerede TSO Başkanı Kaşka, vergi, SGK ödemelerinin ötelenmesi ile stok affı konularını bölge toplantısında TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na ilettiklerini söyledi. Yine yerli otomobil TOGG’da yerli deri kullanımı hususundaki talebi de toplantıda gündeme taşıdıklarını ifade etti.  

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile İç Anadolu ve Karadeniz bölge toplantısında görüşme fırsatı buldu.

Yapılan görüşme ile ilgili detayları aktaran Kaşka, yerli otomobil TOGG’da yerli deri kullanımı talebini Hisarcıklıoğlu’na ilettiğini belirtti.

Kaşka, “Üyelerimizin kapanan işyerlerine destek, kamuya olan SGK ve vergi ödemelerinin ertelenmesi, hammadde tedarikinde yaşanan sorunlar, seyahat kısıtlaması, stok affı konularını da bölge toplantısında dile getirdik. İlettiğimiz bu sorunları TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ivedilikle ileteceğini belirtti. Ayrıca kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha uzatılmasını taleplerimiz sonrası sağladık.”diye konuştu.

Cevap bırakın