19-Temmuz-2024 17:42:39

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Tuttuğunu koparıyor

Tuttuğunu koparıyor

Şubat ayında Bolu’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Millet Bahçesi Projesi için 1 Milyon TL hibe alan Başkan Allar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den de polis lojmanlarının bulunduğu alana yapılacak Gerede Adliye Sarayı sözünü aldı. Bakan Gül, Adliye Sarayı yapımı için gerekli talimatı verdi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, bir taraftan seçim çalışmasını devam ettiriyor diğer taraftan AK Parti’nin seçim çalışmalarına destek için Bolu’ya gelen bakanlardan destek almaya devam ediyor.

Tuttuğunu koparan Başkan, geçen hafta Bolu Adalet Sarayı’nın resmi açılış töreni için Bolu’ya gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den Gerede Adalet Sarayı yapımı için sözü aldı ve Bakan Gül talimatı bizzat Bolu’da verdi. Bakan Gül, miting konuşmasında da Gerede Adliye binasını da yenileyeceklerini ve gerekli talimatı verdiğini duyurdu.

Projeniz varsa itibarınız olur

Mitingin ardından Yenigün’e konuşan Belediye Başkanı Allar, “Elinizde projeniz varsa, Devlet nezdinde itibarınız olur, imkanınız olur. Bolu’ya teşrif eden Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül Yeni Adliye Binasının yapımı için yetkililere talimatını verdi. Gerede Adliyemizin binasının yenileneceğinin sözünü aldık.

HSK Başkanımız Mehmet Yılmaz ve Milletvekilimiz Fehmi Küpçü’nün bu konuda çok emekleri oldu. İnşallah Geredeli hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. İlçemizde çalışmaları devam eden Cezaevi için iş yurtları fikrimizi sayın bakanımıza ilettik, bakanımız iş yurtları için de gerekenin yapılacağını bizlere iletti.”ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın