17-Nisan-2024 06:55:01

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
SANAYİCİNİN EN BÜYÜK DERDİ BİTİYOR…

SANAYİCİNİN EN BÜYÜK DERDİ BİTİYOR…

İMZALAR ATILDI!

Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nin 2.521.232 TL’lik İstihdamı Geliştirme Merkezi Projesi onaylanarak imzalar atıldı. Gerede OSB Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç, bu proje ile ara elaman yetiştirme merkezi kurulacağını söyledi.

Saraç, “Ara Eleman Yetiştirme Merkezi ülkemizin en önemli ihtiyaçlarından biridir. Buradan yetişecek olanlar bizim en kıymetli değerlerimizden olacaklar”dedi.

 

Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nin 2.521.232 TL’lik kaynakla desteklenecek İstihdamı Geliştirme Merkezi Projesi onaylandı ve imzalar atıldı. Bu proje ile Gerede ilçemizde sanayide çalışacak ara elaman yetiştirme merkezi kurulacak.

İmzalanan 2,5 milyon TL’lik hibe desteğini değerlendiren Gerede Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç, şu bilgilere yer verdi: “Organize Sanayi Bölgelerinin sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikte insan kaynağı yetiştirmek için çok ciddi yatırımlar yaptığı aşikar durumdadır. Gerek teorik ve pratik eğitime gerekse fiziki alt yapıya yapılan bu yatırımların hepsinin ortak amacı, gençlerimizin üreten nesiller olarak yetişmesine katkı sağlamaktır. Şu anda Türk sanayisinin en önemli ihtiyacı, üretimde katma değeri artıracak niteliksel bir dönüşüm hamlesi yapmaktır.

Gerede Organize Sanayi Bölgesi olarak sürekli gelişiyor ve kendimizi yenilemeye devam ediyoruz. Gerede OSB olarak T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hazırlamış olduğumuz proje ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan; metal döküm, kimya proses, tekstil boyama makineleri için 2 milyon 500 bin TL değerinde hibe başvurusu yapmıştık. Onaylanan protokol ile Gerede OSB, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Gerede MYO, Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile kurulacak Mesleki Yeterlilik Merkezi için çalışmalarımız başlamıştır. Ara Eleman Yetiştirme Merkezi ülkemizin en önemli ihtiyaçlarından biridir. Buradan yetişecek olanlar bizim en kıymetli değerlerimizden olacaklar”

Bolu Valisi Ahmet Ümit ise “Gerede ilçemizde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ortaklığında geçekleşecek proje ile sanayiye ara elaman yetiştirerek ekonomi ve istihdama katkı sunulacaktır.”dedi.

Cevap bırakın