19-Temmuz-2024 17:39:55

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Sayıları artan ayılar sürücülerin korkulu rüyası olmaya başladı

Sayıları artan ayılar sürücülerin korkulu rüyası olmaya başladı

D-750 Karayolu Kazanlar Köyü ile Yünlü Yaylası arasında yola fırlayan ayılar sürücülerin korkulu rüyası olmaya başladı. Son 1 ayda ayıların yola fırlamasıyla iki mevki arasında dört trafik kazasının meydana geldiği öğrenildi.

Ankara ile İstanbul arasındaki en yoğun yol ağı olan D-750 karayolunda dağdan inerek yola fırlayan ayılar, sürücülere korkulu anlar yaşatmaya başladı. Son 1 ayda yola fırlayan ayılar nedeniyle 4 ayrı kazanın meydana geldiği bilgisine ulaşıldı. Son yaşanan kazada, yoldan geçen diğer sürücüler, araçlarını durdurup inerek kanlar içindeki ayıyı cep telefonlarıyla görüntüledi. ​Ayının başında duran sürücünün ayıya doğru, “Allah kahretsin seni emi. Arabam mahvoldu” diye beddua etmesi dikkat çekti. Bir kişinin ise ölü ayıyı yaşayabileceği ihtimaline karşın ayağıyla dürttüğü görüldü.

Yiyecek bulmak için bölgelerini terk ettiklerinden şüphelenilen ayıların bu nedenle karayolundan sürekli karşıdan karşıya geçiş yapabilecekleri ihtimali üzerinde duruluyor.

Mantarcılar dikkat!

 Ayrıca Gerede’de ayı sayısının da oldukça arttığı yaylalarda ikamet eden vatandaşlar tarafından ifade ediliyor. Bu nedenle özellikle mantar toplamak için ormana giden vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği ifade ediliyor.

Cevap bırakın