19-Temmuz-2024 17:23:43

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
TOG Kromlama Tesisi’nin temeli atıldı

TOG Kromlama Tesisi’nin temeli atıldı

TOG isminde birleşen bir grup derici, her geçen gün gelişen Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımına başlanılan kromlama tesisinin temelini attı.

Fabrikaların yükselmeye devam ettiği Deri OSB’deki TOG Deri Kromlama Tesisi’nin temel atma törenine; AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, Bolu İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol, Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka, KOSGEB Bolu İl Müdürü Abdurrahman Usta ve çok sayıda tanınmış derici iş adamı katıldı.

Törende konuşan Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, 25 bin nüfuslu Gerede’de 2 Organize Sanayi Bölgesi’nin oluşunun önemli olduğunu dile getirerek, Deri OSB ve Karma OSB’de yaşanan gelişmelerin Gerede’yi nüfus ve ekonomik anlamda büyüteceğini dile getirdi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise dericilerin Order, Birtek, Modaş, Gerdersan gibi şirket çatısı altında geçmiş zamanlarda birleştiklerini belirterek, dericilerin bu birlikteliklerinden Gerede’nin ekonomik ve istihdam anlamında büyük katkı aldığını dile getirdi.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka ise Deri OSB’nin ve Karma OSB’nin her geçen büyüdüğünü dile getirerek, bu büyümenin ilçeyi önemli noktalara taşıyacağını söyledi. Kaşka ayrıca tüm katılımcılara teşekkür etti.

Cevap bırakın