15-Temmuz-2024 05:43:54

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Kıyasıya geçen ihalelerde rakamlar konuştu

Kıyasıya geçen ihalelerde rakamlar konuştu

3 şehir yaylasının parsel satış ihaleleri gerçekleşti. Rayiç bedeli 90 Bin TL olan bazı parsellerde fiyatlar 240 Bin TL’lere kadar çıktı. Rakamların konuştuğu ihalelerde, fiyat artırımları 500 TL’lerden 5 Bin TL’ye kadar çıktı.

Mülkiyeti Gerede Belediyesi’ne ait Belediye tarafından satışa çıkarılan 3 şehir yaylasında parsel satışları tamamlandı. Bucak, Hasbeyler ve Rumşah Yaylarında bulunan toplam 50 parsel ihale ile satışa sunuldu. İhaleler 20, 21 ve 22 Ekim tarihlerinde Gerede Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda Covid-19 tedbirleri kapsamında, encümen huzurunda yapıldı.  İhalelere katılım oldukça yüksek oldu. Satışa sunulan 50 parselin 46’sı satıldı.

İhaleler; 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi hükümlerine göre açık teklif artırma usulüyle gerçekleştirildi. Açık artırma usulü ile satın alınan parsellerin ihale süreci tamamlandığında hak sahiplerine tapu devirlerinin gerçekleştirileceği belirtildi.

Rayiç bedeli 90 Bin TL olan bazı parsellerde fiyatların 240 Bin TL’lere kadar çıkması dikkat çekti. Yine talibi fazla olan bazı parsellerde fiyat artışları 500 TL’den 5 bin TL’ye kadar fırladı. Satılan 46 parselin neredeyse tamamında Belediyenin belirlediği rayiç bedelin üzerine çıkıldı. Yaylalardaki parsel satışları önümüzdeki süreçte devam edecek.

Cevap bırakın