15-Temmuz-2024 05:11:58

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Yağış ne zaman terk edecek?

Yağış ne zaman terk edecek?

Gerede’de geçen hafta boyunca yaşanan şiddetli yağışlarda metrekareye ortalama 11 kg. yağmur düştü. Aşırı yağan yağmur iklim şartlarının değişmeye başladığı ve yavaş yavaş tropikal iklime geçildiğini gözler önüne serdi. Güneşli hava ne zaman etkisini gösterecek, 10 günlük hava tahmin raporları ne diyor? Hepsi haberin detayında…   

Haziran ayının son haftalarına girdiğimiz şu günlerde halen devam eden ve son yılların en fazla yağışlı günlerini yaşayan Gerede’de bir sürede daha yağmur yağışları devam edecek. Meteoroloji’den alınan verilere göre, Pazartesi ve Salı günü gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Çarşamba günü yağış etkisini kaybediyor. Perşembe gününden itibaren güneşli hava etkisini artıracak ve Haziran’ın son haftasına kadar hava açık olacak.

22 Haziran Pazartesi günü; gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Hava sıcaklığı en yüksek 19, en düşük 8 derece dolaylarında olacak.

23 Haziran Salı günü; gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Hava sıcaklığı en yüksek 19, en düşük 9 derece dolaylarında olacak.

24 Haziran Çarşamba günü; sağanak yağış etkisini kaybedecek. Kısa süreli yağış geçişleri görülecek. Hava sıcaklığı en yüksek 17, en düşük 7 derece dolaylarında hissedilecek.

25 Haziran Perşembe günü; hava tüm gün güneşli olacak. Hava sıcaklığı en yüksek 20, en düşük 9 derece dolaylarında olacak.

26 Haziran Cuma günü; güneşli hava etkisini artırmaya devam edecek. Hava sıcaklığı 21 dereceye kadar çıkacak. Sıcaklık en düşük 8 derece dolaylarında seyredecek.

27 Haziran Cumartesi, 28 Haziran Pazar, 29 Haziran Pazartesi ve Haziran ayının son günü olan 30 Haziran Salı günü en yüksek 22, en düşük 8 derece dolaylarında hava sıcaklığı görülecek. Bu 4 günün tamamında yağış görülmeyecek ve güneşli hava etkili olacak.

Cevap bırakın