17-Nisan-2024 04:56:17

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
YILLAR SONRA BÜYÜK HATADAN DÖNÜLÜR MÜ?

YILLAR SONRA BÜYÜK HATADAN DÖNÜLÜR MÜ?

Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin start almasıyla birlikte yeni baştan dizayn edilecek Gerede’de değişim sadece bu mahalle ile sınırlı kalmayacak gibi gözüküyor. Yakın zamanda yapımına başlanacak Adalet Sarayı da değişimin bir parçası olacak. Şu sıralar deprem sağlamlık testi yapılan Hükümet Konağı da “yıkılacak” kararı alındığı takdirde değişimden nasibini alacak.

Hükümet Konağı ve şu anda yer bulma noktasında çalışmaların devam ettiği Adalet Sarayı’nın başka bölgelere kaydırmak üzere çalışma yürüttüğü öğrenilen Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın bu konuda çalışmalara başladığı konuşuluyor.

İlçe halkının büyük çoğunluğunun Hükümet Konağı ile Adliye Sarayı’nın 1999 yılı öncesinde aynı alana yapılmasını büyük hata olarak gördüğü durum karşısında nasıl hareket edileceği merak konusu olurken, vatandaşlar bu hatadan sonra yakalanan fırsatın iyi değerlendirilmesini istiyor.

Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz’ın şehir terminalini şehrin dışına attığını ve kurumları Bolu’nun çevresine dağıtmaya devam ettiğini belirten vatandaşlar, bu durumun Bolu’ya büyük yararlar sağladığını aynı durum karşısında bundan en karlı yine Gerede’nin yaşanacağını düşünüyor.

Eskiyen Gerede Şehir Terminali’nin TEM çıkışına en yakın konumda olan Bahçelievler Mahallesi’ne yapılabileceğini düşünen vatandaşlar, Adliye ve Hükümet Konağı’nın ilçenin çeşitli mahallelerine yapılmasını istiyorlar. Vatandaşların düşünceleri kendisine ulaşan Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın bu konuda projeler üretilmesi için talimat verdiği ve çıkacak en iyi sonucun uygulanması için gerekeni yapacağı konuşuluyor.

Cevap bırakın