19-Temmuz-2024 17:57:43

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Yüzme havuzunda bilmece çözüldü

Yüzme havuzunda bilmece çözüldü

SONUNDA AÇILIYOR!

Uzun süre önce tamamlanmasına karşın Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü mü yoksa Gerede Belediyesi’nin mi Olimpik Yüzme Havuzunu işleteceği bilmecesi nedeniyle bugüne dek faaliyete başlamayan yüzme havuzunda bilmece çözüldü. Yüzme havuzunun işletmesini Gerede Belediyesi üstlenecek. Başkan Allar, “Devir işlemi sonrasında işletme ihalesi yapacağız veya Belediye olarak kendimiz işleteceğiz.”dedi.

Gerede’nin sosyal ve sportif hayatına büyük katkı sağlayacak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandı. Gerede Belediyesi ile Gerede Kaymakamlığı’nın ortak olduğu Esentepe Turistik Tesisler Birliği adına inşa edilen ve Gerede Belediyesi’nin büyük katkılarıyla tamamlanan Yüzme Havuzunun devir teslim işlemleri başladı.

Ödenek noktasında Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın büyük gayretleriyle Spor Toto Teşkilatından alınan hibe ile ilçemize kazandırılan yarı olimpik yüzme havuzunun Gerede Belediyesi’ne devir teslim işlemleri devam ediyor.

Yapımı tamamlanan yüzme havuzu binasının bahçe, açık otopark ve çevre düzenlemesi de Gerede Belediyesi tarafından tamamlandı. Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada; “Yarı olimpik yüzme havuzunu ve peyzaj çalışmalarını tamamladık. İhata duvarlarını bitirdik. Yasal prosedür olarak şu anda Belediyemizin mülkü olmak üzere. Bize geçtiğinde bizde çalıştırılması noktasında işletme ihalesi yapacağız veya Belediye olarak kendimiz işleteceğiz. İlçemize kazandırılan bu sosyal tesisin yapımında büyük emekleri olan Milletvekilimiz Sayın Fehmi Küpçü’ye şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ederim” dedi.

1 Yorumlar
Eren

Projeyi sahiplenen işletmesini yapsın. Hiç bir işletmeci -30 derece soğukta yüzme havuzunun masrafını karşılayamaz. Daha bu gün doğalgaza % 9 zam geldi. Yazın yapılan zammı saymazsak.

Cevap bırakın