20-Temmuz-2024 07:00:29

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Sezonun ilk yarısını lider tamamlayan Sivasspor’un tercihi yine Gerede oldu

Sezonun ilk yarısını lider tamamlayan Sivasspor’un tercihi yine Gerede oldu

Yiğido’da hedef UEFA

Geçen sezon, sezon öncesi kamp tercihini Gerede’den yana kullanan Sivasspor, burada yüklediği kondisyonun da etkisini görerek sezonun ilk yarısını lider tamamlamıştı. Ligin 2. yarısında pandemi sürecinden sonra düşüşe geçen Yiğidolar, ligi 60 puanla 4. sırada tamamlarken iyi de bir sezon geçirmeyi başardı.

Sivasspor, sezon öncesi kamp tercihini yine Gerede’den yana kullandı. 2020-2021 sezonu öncesi Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın öğrencileri, bu sezon sadece ligde değil UEFA Avrupa Ligi’nde de başarılı olmak için sıkı bir hazırlık kampı geçiriyor.

Emre Kılınç’ın Galatasaray’a, Mert Hakan Yandaş’ın ise Fenerbahçe’ye transfer olmasıyla 2 önemli silahının yerini doldurmaya çalışan Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın takıma sürekli top kapma ve pres çalışması yaptırması dikkat çekiyor.

Gerede’den memnun

Son yıllarda kamp tercihini Gerede’den yana kullanan Sivasspor’un buradan memnun olması dikkat çekiyor. Sivasspor, 2020-2021 sezonu öncesi kamp çalışmalarını dün akşam yaptığı antrenmanla sürdürdü. İdman renkli anlara sahne oldu.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay ve yardımcıları yönetimindeki antrenman 1 saat 30 dakika sürdü. Otelin sahasında topla birlikte yapılan ısınma hareketleriyle başlayan idman, top kapma, pas, pres çalışmasıyla devam etti. Antrenman çift kale maçla sona erdi. Antrenmanda sporcuların gözleri kapatılarak topla birlikte yaptıkları çalışmalar renkli anlara sahne oldu. Sivasspor, yarın yapacağı çift antrenmanla yeni sezon hazırlıklarına devam edecek.

Cevap bırakın