22-Temmuz-2024 19:57:45

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Cezalar yağmur gibi yağıyor

Cezalar yağmur gibi yağıyor

AMAN TAKIN!

Önemli bir yol ağı üzerinde yer alan Gerede’de Esentepe Bölge Trafik İstasyonu’na bağlı ekipler, kış lastiği uygulamasına başladı. Yapılan denetlemeler kapsamında çok sayıda araca cezai işlem uygulandı.

Esentepe Bölge Trafik İstasyonu ekiplerince 1 Aralık’tan buyana gerçekleştirilen kış lastiği uygulaması devam etti. Trafik ekiplerinin, 1 Aralık’ta başlayan zorunlu kış lastiği uygulaması nedeniyle yaptığı denetimlerde çok sayıda araca ceza kesildi.

Karabük yolunun Gerede yönünde uygulama yapan ekipler, durdurulan araçların kış lastiklerini ölçtü. Lastik ölçümünde diş kalınlığı 3 milimetrenin altında olan lastik ile seyreden araçlara cezai işlem yapıldı. Yapılan ölçümlerde uygun olmayan lastikler nedeniyle araç sahiplerine 625’er lira para cezası kesildi.

Karlı ve buzlanma nedeniyle kayganlaşan yollarda kış lastiği taktırmayan sürücülerin felakete yol açtığından bahseden Trafik ekipleri, yaptıkları uygulamalarla yaşanacak faciaların önüne geçmek için büyük gayret sarf ettiklerini dile getirdiler. Uygulamanın kış mevsimi süresince 1 Nisan tarihine kadar devam edeceği bildirildi.

Cevap bırakın