22-Temmuz-2024 19:37:54

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“HİZMETE OY VERİLİRSE 2023’DE ÇOK RAHATIZ”

“HİZMETE OY VERİLİRSE 2023’DE ÇOK RAHATIZ”

AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, Yenigün Bayram Özel sayısına verdiği röportajda, oldukça dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Mustafa Allar ve Tanju Özcan arasında geçen tartışma gündemdeki sıcaklığını korurken, AK Parti İlçe Başkanı Çetin, Bolu Belediye Başkanı Özcan için; “Kendisi laf üretmek haricinde hiçbir şey üretemediği için tüm bunlar.”dedi.

“AK Parti’nin kalesi olması nedeniyle Özcan, Gerede’ye hasetle bakıyor gibi geliyor bana.” diyen Çetin, “Bolu’yu 2019’da aldığı durumu da biliyoruz, şu anki durumu da biliyoruz. Yine Gerede’nin de 2019’daki durumunu da biliyoruz şimdiki durumunu da. Üretim yapamayan adam laf üretir, konuşarak gündemde kalmaya çalışır.”ifadesini kullandı.  

2023 seçimleri için de bazı detaylar paylaşan Çetin’in, “Hizmete oy verilirse 2023’de Gerede’de çok rahatız.”cümleleri dikkat çekti.

AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin’in bu özel röportajdaki anekdotları şöyle;   

– “Teşvik yok, sanayiciyi çekemiyoruz” tartışmalarından artık çıktık, önemli yatırımlar çekiyoruz. Çıtayı kırmamıza bir tık kaldı.”

– “Bizde istihdam sorunuyla ilgili göç yok, aynı oranda ilçenin alığı göçün yanında son yıllarda 110 aile büyükşehirlere gitmiş. Verilere baktığımızda bu göç istihdam nedeniyle değil, memurların ataması ve ekonomik anlamda iyileşme nedeniyle yaşanmış. Gelen göçü de yine memur ataması ve fabrikalarda çalışan işçiler oluşturuyor.”

– “Aileler, ekonomik anlamda belirli bir düzeye geldikten sonra; “Büyükşehirde kalmak istiyorum” düşüncesinde oluyor. İş bulamadığından yada ekonomik değil. Başka bir ile giderek lüks bir daire alıyor, kendisini orada yaşamaya itiyor.”

Siyasetten sanayiye, ekonomiden nüfusa tüm konuları bu özel röportajda paylaşan AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, zaman zaman çok tartışılacak ifadelere de yer verdi. İşte detaylar;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gerede’ye stratejik bir yatırımın yapıldığı açıklamasını nasıl değerlendirdiniz?

İsmail ÇETİN; “Cumhurbaşkanımızın canlı yayınını takip ederken, uçak fabrikası açılışı yaptığı esnada; “İHA, SİHA’ların mühimmatlarının yerli ve milli sermaye ile üretileceği stratejik fabrikanın Gerede’de kurulacağını tüm Türkiye’ye canlı yayında açıkladığında çok aşırı derecede mutlu oldum. Rahmetli Erbakan hocamızın bize mirası olan Gerkonsan’ın yeniden stratejik öneme sahip olması çok önemliydi.

Her seçimde vatandaşımız; “Gerkonsan ne oldu?”, “Siyasi iktidar olarak siz ne yapıyorsunuz?” diye sordu ve siyasi anlamda bunun golünü yedik. Milletvekilim Fehmi Küpçü’nün önderliğinde Belediye Başkanım Mustafa Allar’ın şahsi gayreti, tüm teşkilatımızla ASSAN firmasının Gerede’ye getirilmesine vesile olmak bizi oldukça mutlu etti. Ne kadar önemli bir yatırımı kazandığımızı da Cumhurbaşkanımız; “Gerede” dediğinde anladık. 2 haftadır Gerede siyasi anlamda hareketli geçti. 180 işçinin çalıştığı Halavet Gıda Jelatin Fabrikası, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’ın katılımıyla açıldı. Daha sonrasında ise Cumhurbaşkanımız canlı yayında Gerede’ye yatırım yapan ASSAN firmasından bahsetti. Bunlar önemli gelişmeler, hatta 23 Bin merkez nüfusa sahip bir ilçe için çok büyük gelişmeler.”

Gerede çıtayı kırdı mı sizce?

İsmail ÇETİN; “Kırmadık, kırmak üzereyiz. Karma OSB’de bilindiği gibi önemli gelişmeler var. “Teşvik yok, sanayiciyi çekemiyoruz” tartışmalarından artık çıktık, önemli yatırımlar çekiyoruz. Bundan sonraki süreçte 14 deri sanayicimizin ortaklığıyla kurulan Gerede Jelatin de aktif hale gelecek. Deri OSB’deki gelişmeler çok güzel. Çıtayı kırmamıza bir tık kaldı.”

Çıtayı tam ne zaman kıracağız?

İsmail ÇETİN; “Deri OSB’de 10 fabrika daha üretime başladığında, cezaevi ve ASSAN faaliyete girdiğinde çıtayı kırmış olacağız. En fazla 2 yılda tüm bunlar gerçekleşmiş olacak. Cezaevi ile ilgili de şu bilgiyi vereyim; 242 kişinin mülakatları yapıldı, sadece devlet memuru olarak 242 kişi Gerede’ye gelecek. Ayrıca 150’ye yakın askerin olduğu bir de jandarma bölüğü kurulacak.”

“Bu oluşacak nüfusu Gerede’de nasıl tutarız” konusunu ele aldınız mı?

İsmail ÇETİN; “Görüştük, tüm veriler bu konuyla ilgili hazırlandı. Lojman haricinde daire kiralamak isteyenler için rezervimiz hazır. Sosyal imkan olarak da örneğin Belediye tarihinin en yüksek bedeliyle ihaleye çıkan ve yapımına başlanılan Orman İşletmesi gibi dev projelerimiz 30 bin nüfus için yapılıyor. Belediye bütçesinin neredeyse 3’te biri gibi bir meblağ ile bu proje hayata geçiriliyor. Sosyal açıdan çok büyük bir hizmet bu. Nüfusu tutmak için bundan sonra da varyasyonlar devam edecek.

Ayrıca mevcut nüfus hususunda da çalışmalar yaptık. Bizde istihdam sorunuyla ilgili göç yok, aynı oranda ilçenin alığı göçün yanında son yıllarda 110 aile büyükşehirlere gitmiş. Verilere baktığımızda bu göç istihdam nedeniyle değil, memurların ataması ve ekonomik anlamda iyileşme nedeniyle yaşanmış. Gelen göçü de yine memur ataması ve fabrikalarda çalışan işçiler oluşturuyor.”

Ekonomik anlamda iyileşme ile göç nasıl oluyor?     

İsmail ÇETİN; “Aileler ekonomik anlamda belirli bir düzeye geldikten sonra “büyükşehirde kalmak istiyorum” düşüncesinde oluyor. İş bulamadığından yada ekonomik değil. Başka bir ile giderek lüks bir daire alıyor, kendisini orada yaşamaya itiyor. Nüfusumuzun bundan sonra her gün üzerine koyarak gideceğine eminim.”

2023 için Belediye Başkanı Allar, 30 bin nüfus hedefi koymuştu. Siz de bu görüşte misiniz?

İsmail ÇETİN; “ASSAN, 2 jelatin fabrikası ve cezaevi ile beraber ben de nüfusumuzun 5 bin dolaylarında artacağını düşünüyorum. 30 bin değil ilk etapta nüfus olarak 28 bin dolaylarında da olabiliriz belki ama mesleğim gereği avukat olduğum için konuya vakıfım; Cezaevi faaliyete girdiğinde Gerede’ye günlük en az 150 ziyaretçi gelir. Konaklama, taksi, restoran, büfe, kafeterya gibi işletmeler bundan oldukça faydalanacaklar. Ben 2 yıl içersinde önemli noktalara geleceğimizi düşünüyorum.”

Çok dikkat çeken bir husus var son günlerde. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ne zaman ki; “Gerede’ye stratejik bir yatırım yapıldığı” açıklamasını yaptı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Gerede ile ilgili beyanatlar vermeye başladı. Bu açıklamadan sonra ne oldu sizce?

İsmail ÇETİN; “Az önce konuştuklarımız tüm bunların sebebi. Kendisi benim meslektaşım, tanırım da. 3 dönem milletvekilliği yaptı, 2019 yılından bu yana Bolu Belediye Başkanı. Halk oyunu ondan yana kullandı, saygı duyarız. Kendimize nasıl saygı bekliyorsak ona da saygı duyarız. Kendisi laf üretmek haricinde hiçbir şey üretemediği için tüm bunlar.

Bolu’yu 2019’da aldığı durumu da biliyoruz, şu anki durumu da biliyoruz. Yine Gerede’nin de 2019’daki durumunu da biliyoruz şimdiki durumunu da. AK Parti’nin de kalesi olması nedeniyle Özcan, Gerede’ye bir hasetle bakıyor gibi geliyor bana. Üretim yapamayan adam laf üretir, konuşarak gündemde kalmaya çalışır. Aramızdaki fark; biz yapmaya çalışıyoruz, onlar her şeye karşı. AK Parti siyasetini üreterek yapar, bize Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın talimatı budur. Yaptıklarımızla vatandaşımızın karşına çıkarız, bizim lügatımızda laf cambazlığı yoktur. Biz Tanju beyin, Belediye Başkanımıza ve şahsına yönelik tavırlarına üzüldük. Sebebi de sorduğunuz soruda gizli.”

2023 seçim stratejisini oluşturdunuz mu?

İsmail ÇETİN; “Bizim belirlediğimiz ideoloji şudur; seçim yapılır, sandıklar açılır, o seçim bizim için bitmiştir. Sonraki ilk seçim ne? 2023, o seçime biz hazırız. Güzel soru, pandemi nedeniyle bireysel olarak bir araya gelemedik. Teşkilat olarak her ay köy ve mahalle başkanlarımız, sandık kurullarımız, tüm ana kademimiz ile görüşmelerimizi eksiksiz sağlıyoruz. “Köyünüzde ne sıkıntı var, mahallenizde durum ne?” Bu hususlar her ay görüşülür ve teşkilatımız burada köprü vazifesi görüyor. Bağımızı hiçbir zaman koparmadık. 7/24 esasına göre çalışırız. Beni vatandaşlarımız gece 3’te de arasa telefona bakarım, gündüz 12’de de arasa bakarım. Diri ve kuvvetli bir teşkilatımız var. Üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız. Bugüne kadar hayata geçen projelerle yetinmeyeceğiz, her geçen gün daha da büyük düşünmeyi sürdüreceğiz. Hizmete oy verilirse 2023’de Gerede’de çok rahatız. Ben hizmetin sandığa yansıyacağına inanıyorum. Halkımız çalışanı görür ve tereddütüm yok.”

Gençler için düşünceleriniz ne? Ayrıca sosyal medyada aktif olmadığınızı düşünüyor musunuz?

İsmail ÇETİN; “Her teşkilat toplantımızda bu konu önümüze geliyor. 6 milyon genç ilk kez 2023’te oy kullanacak. Bu ne anlama geliyor? 50 milyon geçerli seçmenin oyunda 6 milyon gencin oyu yüzde 12’ye tekabül ediyor. 0’dan bir parti kurulsa ve bu parti sadece 18 yaşındaki ilk oy kullanacak gençlerin oyunu alsa barajı aşıyor. Gençler çok önemli, onlara AK Parti’yi iyi anlatmamız gerekiyor.

Sosyal medyada zayıf olduğumuzu düşünüyorum, burada kolay organize olamıyoruz. Gençlik ve lise kollarımız var. Bizim çocuklarımızda şunu görüyorum; “saygı” hususunu ön planda tutuyorlar. Örneğin twitter’da siyasi demeyelim bir başka polemik konusunda insanların hoşuna giden ancak özünde daha sonra yanlış olduğu anlaşılan hususlarda “hemen vuralım, paylaşalım, bu nasıl iş?” demiyorlar. Düşünüp, taşınıp bir karar veriyorlar. Bunu teşkilatımda gözlemliyorum. Evet, sosyal medyada eksikliklerimiz var ve bununla ilgili genel merkezimizin talimatları var. Eylül ayı itibarıyla sosyal medyada aktifleşmemizi sağlayacak önemli adımlar atacağız, bazı planlarımız var. Bu iyi bir materyal, biz de bunu kullanacağız.”

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

İsmail ÇETİN; “Biz bu davanın şu andaki ilçe başkanıyız. Bizden önce de ilçe başkanları oldu ve bizden sonra da olacak. 2018 yılında bizi teşkilatımız uygun gördü ve bu önemli görev bize tevdi edildi. Yaklaşık 3 yıldır elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. İmam Hatipli yıllarımda, Milli Gençlik Vakfı ve Refah Partisi’nin sınıf temsilcisi olarak başladığım siyasi kariyerime Refah Partisi ilçe teşkilatının gençlik kolları yine üniversitede ve sonrasında hep siyasetin içinde oldum. 28 Şubat’ta öğrenciydim, bacılarımızın başörtüsü nedeniyle okullara alınmamalarına, peruk takarak okula gelmeye çalıştıklarına, salonlardan, sınıflardan dışarı çıkarılmalarına birebir şahitlik ettik, mücadele ettik. Cumhurbaşkanımızı, Genel Başkanımızı da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden beri takip edip, onun yolunda gittik, onu idol aldık. Gerede’de AK Parti ile beraber aktif siyasete ise 2009 yılında başladım. 2019 yılına kadar da Belediye Meclis Üyesi olarak vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalıştım. 2018 yılından beridir de AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yürütmeye çalışıyorum. Vatandaşlarımızın şunu bilmesini istiyorum, bu kardeşlerinin telefonu 24 saat açık, saat gözetmeksizin her türlü sıkıntılarında vatandaşlarımızın yanındayım. Tüm hemşehrilerimin önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Kurban Bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

2 Yorumlar
Muharrem İmamoğlu

Sayın Başkanım yazınızı okudum çok memnun oldum güzel. inşaallah ileride daha güzel olur.Bizim Yeniçağamızda da böyle güzel çalışmalar olsa ne güzel olur ama olamıyor.Ben emekli bir müftüyüm evimin önün- den doğal gaz geçiyor, ben Yeniçağa Gölyüzü Mahallesine dahilim ve kayıtlıyım ama bana doğal gaz bile vermiyorlar. Böylece ilerleme olurmu. selam ve hürmetlerimle başarılar dilerim. Emekli Müftü Muharrem İmamoğlu Yeniçağalı

Gariban

Sayın Başkan, Kim kime dün duma, Gerede İlçe Emniyet te görevli arkadaşlar maaaşallah o kadar hızlı müdahale ediyor ki ihbarlara 23:22 de telefon açıyoruz İlçe Emniyet binasıyla 670 metre mesafede yabancı uyruklular hırsız mı arsız mı Afgan mı bir kimlik kontrolü yapsanız diyoruz hala gelecekler maaşallah bekkçiler polisler çok hızlısınız bravo aynen devam, İlerleyen günlerde Allah korusun milletin başına çorap örecekler, 4-5 kişi kuytu köşelerde hahaha hihihi küfürmü ediyorlar ne yapıyorlar hırsızlık mı yapacaklar belli değil, Emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin korunması beyler asli vazifenizi yapsanız diyorum artık, İsmail başkan sana zahmet hatırlatmada yardımcı olursanız hizmet anlamında seviniriz

Cevap bırakın