22-Temmuz-2024 19:39:40

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Bu söz kavgada söylenmez!

Bu söz kavgada söylenmez!

“HDP’NİN DESTEĞİYLE SEÇİLDİN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın %92 oy aldığı Gerede’de 2019 yerel seçimlerinde Başkan Allar’ın aldığı Yüzde 47’lik oy üzerinden kendisini eleştiren ve “Ben olsam onun yerinde gidip o mazbatayı bile almazdım” diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar arasındaki tartışma büyüyor.

Allar için “Benim dengemi bozuyor” diyen Tanju Özcan’a yeni bir yazılı açıklama ile cevap veren Allar, “Ben senin (Tanju Özcan) gibi HDP desteğiyle seçim kazanmadım. Cumhur İttifakı olarak biz Gerede’de yerel seçimlere ayrı ayrı girdik. Cumhur İttifakı olarak oy oranlarımız %94’lerde. Acaba Millet İttifakının oy oranlarına baktınız mı hiç?  CHP olarak aday bile çıkaramadığınız Gerede İlçesinin seçim sonuçlarına göre Millet İttifakının oyu sadece Yüzde 3,42”dedi. Allar, Özcan için; “Bolu halkına cevap verememenin, seçimlerde verdiği sözleri tutamamanın ezikliğini yaşıyor.”ifadelerini de kullandı.    

 

 

“Tanju Özcan, Bolu halkına cevap verememenin, seçimlerde verdiği sözleri tutamamanın ezikliğini yaşıyor.” diyen Gerede Belediye Başkanı Allar, “Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu gündemini hizmet ve yatırımlarla dolduramadığından şimdi de 2019 Yerel Seçimlerinde Gerede Belediye Başkanı olarak yüzde kaç oy aldığımı gündeme taşıyor. Verdiğim cevaplar anlaşılan Sayın Özcan’a çok dokunmuş ki kendisi de yeni açıklamasında “Allar dengemi bozuyor” diyor. Sayın Özcan verdiğim rahatsızlıktan ötürü sizden özür diliyorum!!! Daha çok rahatsız olacaksınız bunu da şimdiden hatırlatayım” dedi.

Yüzde 3,42 oy aldılar!

Gerede’de 2019 yılında Millet İttifakının sadece %3,42 oy aldığını belirten Başkan Allar, “Özellikle tekrar hatırlatıyorum; geçtiğimiz günlerdeki iddialarını ispatlayamadığına göre kendisi benim için artık müfteridir. Sadece doğru demekle söyledikleri doğru olmuyor. Benim oy oranlarım üzerinden siyaset yaparak prim yapmaya mı çalışıyor bunu da anlayabilmiş değilim! Beni Gerede halkı seçti, Tanju Özcan beni kutlasa ne kutlamasa ne! Dünyanın her yerinde yerel seçimler genel seçimlerden farklı geçer. Türkiye’nin tartışmasız lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. İlçemizde Yüzde 90’ları aşan oy alması bizim için onurdur, gururdur. Cumhur İttifakı olarak biz Gerede’de yerel seçimlere ayrı ayrı girdik. Cumhur İttifakı olarak oy oranlarımız %94’lerde. Acaba Millet İttifakının oy oranlarına baktınız mı hiç?  CHP olarak aday bile çıkaramadığınız Gerede İlçesinin seçim sonuçlarına göre Millet İttifakının oyu sadece Yüzde 3,42.” ifadelerini kullandı.

Bu kadar mı zor durumdasın?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde HDP’nin desteği ile seçimi kazandığını belirten Başkan Allar, “HDP’nin destekleri ile seçimleri kazanan Sayın Özcan’a nacizane tavsiyem Bolu Halkının 2019’da vermiş olduğu mesajı iyi okuması ve ona göre çalışmasıdır. Millet Bahçesini; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapıyor, Kanalını; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yapıyor; sen ne iş yapıyorsun?  Şehir Hastanesi yapılsın diye tahsis edilen alanı parselleyip satmayı biliyorsun. 2024 çok uzak değil, zaman hızla akıp gidiyor. Ayrıca; benim aldığım %47 oyu beğenmeyen Sayın Özcan, 2011 seçimlerinde %20 ile 2015 yılında yapılan 1 Kasım seçimlerinde de 1000 oy gibi az bir farkla kıl payı Milletvekili olabildiğini de çabuk unutmuş. Madem böyle yüksek oy oranlarıyla seçilemeyenlerin mazbata almaması gerekiyor keşke kendisi 2011’de, 2015’te bize örnek olsaydı. Bolu Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan’ın; üzerinden yaklaşık 2.5 sene geçmiş seçim sonuçları üzerinden polemik yapması karşısında kendisine şu soruyu sormak istiyorum; “Bu kadar mı Zor Durumdasın Sayın Başkan?” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın