15-Temmuz-2024 20:45:50

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Seni unvanın için değil “Mehmet Abimiz” diye sevdik

Seni unvanın için değil “Mehmet Abimiz” diye sevdik

GEREDE’YE BİR ÇİVİ ÇAKANI BU HALK UNUTMAZ!

FETÖ’nün idam listesinin en başında yer alan, yargıdan FETÖ’yü temizleyen isim olan Mehmet Yılmaz, 8 yıl gibi rekor süre sürdürdüğü HSK Başkanvekilliği görevinden geçen hafta ayrıldı. Yılmaz, Yargıtay Üyeliği’ne seçildi. Mehmet Yılmaz, bürokraside önemli koltuklara oturduktan sonra memleketini unutmayan nadir isimlerden olmayı başardı.     

Bürokraside önemli noktalara gelen bir çok isme sahip olan Gerede, ilçesine bu denli bağlı Mehmet Yılmaz’ı her daim bağrına bastı. Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda 8 yıl gibi rekor süre başkanvekilliği görevinde bulunan Yılmaz, zorlu bir süreçte devraldığı HSK’da FETÖ Terör Örgütü’nün yargı organları ile olan bağını kopardı. FETÖ’nün idam listesinde adı en başlarda olan Yılmaz, geçen hafta HSK’ya veda etti. Yılmaz’ın Yargıtay Üyeliği’ne getirildiği açıklandı.

HSK Başkanvekilliği döneminde Mehmet Yılmaz, Gerede nüfusuna 5 bin dolaylarında katkı sağlayacak cezaevini ilçeye kazandıran kilit isim oldu. 2000’li yıllarda Silivri’ye gönderildiği gerekçesiyle çok tartışılan cezaevinin yıllar sonra Silivri’deki nüfus yoğunluğunu arttıran en büyük etken olması, Gerede’nin ne denli önemli bir kazanımı kaçırdığını ortaya koydu. Yıllar sonra Yılmaz’ın büyük gayretiyle yeniden ilçeye kazandırılan Cezaevi tamamlandı.

Bürokraside önemli koltuklara oturduktan sonra memleketini unutmayan nadir isimlerden olan Mehmet Yılmaz, memleketinde hep yad edilecek. Şu bir gerçek ki; HSK Başkanvekilliği, Yargıtay Üyeliği gibi unvanlar değil biz onu “Mehmet Abimiz” diye sevdik. Mehmet Yılmaz, bundan sonra önemli koltuklara gelecek isimler için de örnektir. Umarız, bu memleket bağrından nice Mehmet Yılmaz’ları çıkartır.

Cevap bırakın