19-Temmuz-2024 19:06:37

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
YENİ VALİ “ÜMİT” VERDİ!

YENİ VALİ “ÜMİT” VERDİ!

Bolu Valisi Ahmet Ümit, yatırımcı kurum müdürleri ile birlikte Gerede’de bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Ziyaret sürecinde esnaflarla sohbet eden, vatandaşlarla buluşan ve huzurevi sakinleriyle bir araya gelen Vali Ümit, Gerede İlçesi ziyaretinde kendisine iletilen talep ve istekleri not alarak takip edeceğini söyledi.

Gerede Kaymakamlığı, Gerede Belediyesi ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası ilçede uygulamaya koyulan çalışmalarla ilgili yeni Valiye bilgi verdi. Vali Ümit, çalışmaları beğeniyle karşıladı.

Valiler ile sohbet etmeye pek alışkın olmayan vatandaşlar, Bolu’nun yeni Valisi Ahmet Ümit’in yanlarından ayrılmasının ardından; “Bu Vali başka” yorumlarında bulundular.     

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Gerede ilçesi ziyaretinde ilk olarak İlçe Kaymakamı Cengiz Ünsal’ı ziyaret etti. Gerede Kaymakamlığı önünden karşılanan Vali Ümit, daha sonra Kaymakamlık binası içerisinde yer alan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne giderek burada hem çalışanlarla hem de vatandaşlarla sohbet etti.

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ndeki iş ve işlemleri hakkında vatandaşlardan bilgiler alan Vali Ahmet Ümit, “Önceliğimiz halkımızın sorunlarına çözüm bulmak ve taleplerini yerine getirmektir. Vatandaşlarımızın işlem ve taleplerini daha hızlı ve daha etkin bir şekilde alıp, hassasiyetle takip ederek sonuçlandırmalıyız, bunun tedbirlerini alacağız”dedi.

Daha sonra Gerede Kaymakamı Ünsal’dan ilçe ile ilgili bilgiler alan yeni Vali, Gerede Adliyesi’ne de giderek Başsavcı Serkan Pamuklar’ı da ziyaret etti.

Projeler aktarıldı

Vali Ümit, ilçe ziyaretine Gerede Belediyesi ile devam etti. Burada Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve çalışanlar tarafından karşılanan Ümit, ziyaretinde Gerede Belediyesi’nin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler alarak Belediye Başkanı Allar ve Belediye çalışanlarına çalışmaları sebebiyle teşekkür etti, başarılar diledi.

Vatandaşlarla buluştu

Bolu Valisi Ahmet Ümit, daha sonra İlçe Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar ve il müdürleri ile birlikte Gerede Çay Bahçesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Samimi bir ortamda hoş bir sohbetin eşliğinde gerçekleşen ziyarette Bolu Valisi Ahmet Ümit, ilçede bulunan vatandaşlarla sohbet ederek kendisine iletilen talep ve istekleri not aldı ve gerekli çalışmaların yapılması için kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Geredeli vatandaşlarımızın talep ve isteklerini dinleyen Vali Ümit, “Doğasıyla, insanıyla, ülke ekonomisine ürettiği katma değeriyle ve geçmişiyle gönüllerde özel bir yere sahip olan ilçemizin muhterem insanlarına selam, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi. Gerede’de esnafları da ziyaret eden Vali Ümit, esnaflarla sohbet ederek hayırlı işler diledi.

Valiler ile sohbet etmeye pek alışkın olmayan vatandaşlar, Bolu’nun yeni Valisi Ahmet Ümit’in yanlarından ayrılmasının ardından; “Bu Vali başka” yorumlarında bulundular.

Vali ve beraberindeki heyet daha sonra Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek burada Gerede Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ile Elektronik Denetleme Sistemi Merkezlerini inceleyerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı ve nezarethaneleri inceledi.

Sonrasında İlçe Jandarma Komutanlığı da ziyaret edildi. Ziyarette vatani görevlerini yapan Mehmetçiklerimizle sohbet eden Bolu Valisi Ahmet Ümit, ziyarette İl Jandarma Komutanlığı’nın sorumluluk alanları ve çalışmaları hakkında da bilgiler aldı.

Vali Ahmet Ümit Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezindeki yaşlıları da unutmadı. Burada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit tarafından karşılanan Bolu Valisi Ahmet Ümit, huzurevi sakinleri ile bir araya geldi.

Huzurevi sakinleriyle tek tek tanışan ve sohbet eden “Sizlerden Milletimizin birliği ve Devletimizin bekâsı için dualarınızı almaya geldik” diyen Vali Ümit, hem huzurevi sakinlerinin sağlık ve sıhhatlerini sordu hem de hizmetlerden memnun olup olmadıklarını sordu.

50 kişinin kaldığı Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi çalışanlarıyla da bira raya gelen yeni Vali, çalışanlara da işlerinde kolaylıklar diledi.

1 Yorumlar
erol

Vali bey tapu ya ugramissiniz 15 gün önce ufak bir bilgi almak için tapuya gittim kendi parsekimde yani hisseder olduğum yerde hissedarlarda bir değişik lik varmi diye memur Müdüre söyle dedi muduru desen sanki cumhurbaşkanı nerden kimin torpillsiyse mahkemeye gidecekmisim mahkeme soyketecekmis geldim Ankarada bir tapuya gittim gerede ile bilgiyi hemen öğrendim o makam o tapu muduru ve memurlarına yazık bu mu hizmet önce vatandaşa hizmet için orda olduklarını bir ogrensinler

Cevap bırakın