15-Temmuz-2024 06:09:18

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Özcan’da Allar’a oy verdi!  

Özcan’da Allar’a oy verdi!  

Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği (BEKAB) Başkanı Tanju Özcan’ın istifası sonrası Bolu Valisi Ahmet Ümit’in olağan üstü genel kurul daveti üzerine gerçekleşen seçimlerde 42 üyeden 32 üyenin katılımı ile oyların tamamını alan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, BEKAB’ın yeni başkanı oldu. Allar’a Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın da oy verdiği ortaya çıktı.

Bolu İl Özel İdare toplantı salonunda olağanüstü toplanan Birlik, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği’nin yeni başkanı olarak seçti. Birlikle Bolu merkez ve tüm ilçelerin çöpleri tek bir havzada toplanacak.

Seçimlerde 42 üyeden 32 üyenin katılımı ile oyların tamamını Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar aldı. BEKAB başkanlığından istifa eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın da böylece Allar’a oy verdiği ortaya çıktı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mustafa Allar; “Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, AK Parti Bolu İl Başkanımıza, İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerimize vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederim. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın istifasından sonra böyle bir durum ortaya çıktı. Amacımız Bolu iline bağlı tüm ilçelerimizin vahşi depolamadan dolayı çöp kaynaklı sorunu kökünden çözmek, çevreye yararlı saygılı geri dönüşümü olan bir yapı ortaya koymak. İnşallah hep birlikte bu çalışmaları sürdürerek başaracağımıza inancımız tam. Bolumuza, ilçelerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın