15-Temmuz-2024 20:28:26

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Telefon anketi sonuçlarına Yenigün ulaştı

Telefon anketi sonuçlarına Yenigün ulaştı

ARENA ISINIYOR!

Siyasi arenada gelişmeler her geçen gün artarak devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 8720 özel hattından yapılan anketin sonuçlarına Yenigün ulaştı. “Siyasal Araştırma” başlığı ile yapılan ankette “Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı başarılı buluyor musunuz?” şeklinde sorulan soruya ilçedeki vatandaşlar, cep telefonlarına gelen mesajı ücretsiz olarak yanıtlayarak verdi. 

MHP’yi 500-600 oylardan 5000 oya çıkarmada önemli rol oynayan Hüseyin Birbilener ve Hasan Hüseyin Şişman yol ayrımında mı? Haziran seçimlerinde 2. sıra adayı olan Avukat Yusuf Renkli CHP’nin adayı mı olacak? Hepsi bu özel haberin detayında…

Anketin sonuçlarını açıklamadan önce ilçede siyasi hareketlilik ise gözle görülür şekilde artmaya başladı. Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, memleketi Gerede’ye gelerek Belediye Başkanı Mustafa Allar ile beraber bazı ziyaretler gerçekleştirdi ve bu ziyaretlerde kamuoyunun nabzını da ölçme fırsatı buldu. Ayrıca Gerede Belediyesi’nde bir araya gelen Küpçü ve Allar, 5 ay kalan seçimler öncesinde önümüzdeki yerel seçimde vatandaşların karşısına çıkacakları projelerle ilgili de bazı istişarelerde bulundular.

Kesin aday!

AK Parti’de kesinleşen konulardan biri de Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın devam etme kararı oldu. Kesin olarak önümüzdeki dönemde aday olacak Allar’ı parti içinde ve ilçedeki mevcut konjonktürde destekleyen büyük bir kesim var.

MHP’de yol ayrımı mı?

MHP kesiminde ise ittifak konusunun şekillenmesi bekleniyor. Şu anda Belediye Meclisinde 4 sandalyesi bulunan ve MHP’yi 500-600 oylardan 5000 oya çıkarmada önemli rol oynayan Hüseyin Birbilener ve Hasan Hüseyin Şişman’ın MHP’deki belirsizliği ise devam ediyor. Güçlü bir Belediye Başkan adayı ile yola çıkılması taraftarı olan bu 2 isme karşı mevcut ilçe başkanı Yüksel Sönmez’in ise kendisi yada Birbilener ve Şişman grubunun kabul etmediği bir isimle seçime gitme isteği olduğu iddia ediliyor. Böyle bir durumda Hüseyin Birbilener ve Hasan Hüseyin Şişman ve bu iki isme yakın isimlerin yol ayrımına kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda ilçede önemli bir etkiye sahip bu grup, ya kenara çekilecek yada bir yol haritası belirleyecek.

CHP’de Renkli!

CHP’de ise Haziran seçimlerinde 2. sıra adayı olan Avukat Yusuf Renkli’nin, 7 Haziran seçimlerinde aldığı 2000’e yakın oy oranı umutlandırıyor. “Neden olmasın?” parolasıyla hareket edilen CHP’de Yusuf Renkli’nin aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Sert bir dil yerine yerel seçime projeler ortaya koyarak çıkmayı hedefleyen CHP’de şayet önemli bir meclis listesi oluşturulursa Yusuf Renkli, bu listeyle vatandaşların karşısına çıkacak. Ancak düzgün bir liste oluşmazsa CHP’nin Gerede’de aday çıkarmadığı bir dönem olmadı. İlla ki bir aday çıkacak!

O Anketin Sonuçları

Geçtiğimiz hafta 8720 özel hattından yapılan anketin sonuçlarına Yenigün ulaştı. “Siyasal Araştırma” başlığı ile yapılan ankette “Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı başarılı buluyor musunuz?” şeklinde sorulan soruya yüzde 68 ile “Evet” denildi.

5 Yorumlar
Eren

Hayata geçirdiği bir proje var mı şimdiki başkanın? Bir haber yapsanızda okusak. Havuz dedi yok! Beşiktaş dedi yok! Gerkonsan dedi yok! Yamaç kafe dedi yok! Kervan otel dedi yok! Yapılması gereken yol kaldırım gibi hizmetlerden bahsetmeyin ama!

geredeli

Ayıptır yaa anket sonucu yüzde 68 allar demiş bu arayanlar alların adamlarını mı aramış hep ayrıca yüzde 90 oyu olan bir partide yüzde 68 düşük bir rakam değil midir

ali kara

Sayın başkan reisi cumhur açıkladı kimse benim yanıma şu benim tanıdığımdır bu şudur diye gelmesin dedi Gerede maalesef bu konuda hep bedbaht oldu halkta karşılığı olmayanlar ilçemizde başkan oldular özellikle geçen dönem halka rağmen dikta ile başkan adayı koydular haa sakın kimse demesin işte şu kadar oy aldı geredede en boş adamı bile koysanız reisin hatrına makama oturur Bu dönem halkta karşılığı olan ticari faaliyetleri bulunmayan bir iş yaparken önce cebini sonra geredeyi düşünmeyen bir aday görmek istiyoruz

Hüseyin

Seçimler yaklaştı yine yollar kaldırımların yapımı yenilenmesi için kollar sıvanmış ve bu da gerede de iklim göz önüne alındığında kış aylarına denk geliyor ve yine insanların gözünü boyamak yapmak için yapıyorlar aşikardır.yıl olmuş 2018 hala 2000ler öncesi yapılanlar gibi hiç şaşırmadım şaşırmamıyorum nedense .bu seçim öncesi verilen vaadler neden seçimden sonra uygulanmayıpta seçime 3-5 ay kala hayata geçirilmeye calısılırki. Bu 5 ayda çalışınca geçen seçim süresince çalışılmış oluyor. Ne bu yani Muharrem ayında 6gün oruç tutunca tüm yıl oruç tutmuş oluyoruz belediyeciliktede son 5-6ay çalışınca geçen 5senede çok çalıştım.bu kafayla gerede ne yol alınır ne gelişilir...

MEMET

HANGİ VAATLERİ YERİNE GETİRDİ..SAYARMISINIZ..

Cevap bırakın