15-Temmuz-2024 20:58:47

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
1-1-1

1-1-1

Tüm Milletvekili adayları belli oldu. İzlenimlerimi aktarıyorum:

Adaylar belli olduktan sonra yarışın 3 parti arasında geçeceği netlik kazandı. Tanju Özcan’ın ilk milletvekili seçildiğinden bu yana 2 parti arasında geçiyordu.

AK Parti aday listesi açıklanır açıklanmaz CHP’liler zil takıp oynamışlardır muhakkak.

Ancak CHP tarafının seçimi küçümsemesi ve Türker Ateş’in ‘işim garanti’ modundan biraz çıkması gerekiyor bunun için!

CHP’nin kemik 20 bin oyu varsa geri kalan oyu Tanju Özcan alıyordu. Halk tabiriyle ısıran bir vekildi, nasıl oy alınacağını iyi biliyordu. Türker Ateş’te daha bu ısırma modu açılmamış gözüküyor.

NEREYE TÜKÜRÜRSEN TÜKÜR!!!

Vatandaşlar Gerede’deki AK Partililere soruyormuş; ‘ne oluyor?’ diye, partililer de ‘Genel Merkezin teveccühü’ deyip kalıyorlarmış. Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal. Şimdi nereye tükürürsen tükür!!!

3-0 ÖYLE DEĞİL BÖYLE OLUR?   

AK Parti Genel Merkezinin teveccühleri ile açıklanan liste 3-0 yapamaz. 3-0’ı ancak şu liste yapar, şu liste var ya önümüzdeki ilk genel seçimde siler süpürür;

  1. sıra Mehmet Güner
  2. sıra Metin Yılmaz
  3. sıra Yüksel Coşkunyürek

Bu sefer de olmazsa AK Parti yukarıdaki listeyi deneyebilir 🙂

Hele hele Mayıs’taki seçim 1-1-1 şeklinde tamamlanırsa sonraki seçime tereddütsüz yukarıdaki liste çıksın, kaybedecek ne kalıyor ki?

LAMBA DÖNEMİ BİTTİ!

Eskiden millet oy kullanırken lamba arıyordu, şimdi Erdoğan’ın fotoğrafını arıyor. 60-80 yaş grubu oyunu ayırmıyor amma gerisini bilemem! “AK Parti’nin Kalesi Yıkıldı” dedirtmeyin yeter.

Geçen hafta Cumartesi günü AK Parti’de liste belli oldu. Pazar hiçbir aday Gerede’de yok, Pazartesi yok, Salı yok, Çarşamba yok, Perşembe yok, Cuma günü ehh sonunda ya!!! Bir zahmet ya!!! CHP’yi anlarım zaten oy falan alamıyor da gelmiyor, size ne oluyor da boş bırakıyorsunuz meydanı? Yüksel Coşkunyürek beyefendinin yoğun işleri mi var Arzu Vekilim onun değil senin ihtiyacın var sen gel ya.

SEVMİYORUM BU SİYASETİ

Düşünsenize siyasetçisiniz, seçildiniz partinizin İlçe Başkanı oldunuz. Elektrik faturası gelir yatırırsın, kirasını yatırırsın, işinden gücünden feragat edersin, bir oy alabilmek için günlerce çırpınırsın, velhasıl öyle yaparsın böyle yaparsın. Gün gelir arkandaki yönetim yürü der, dimdik durur da arkanda… Çıkarsın adaylığa, o da ne bir anda yoksun! Kötü be abi vallahi bu yüzden sevmiyorum bu siyaseti. Vefası falan yok.

MHP 1 VEKİL ÇIKARIR!

Ben MHP’nin Bolu’dan Milletvekili çıkardığını hatırlamıyorum. 50 yıllık dönemde baktım yok. Son genel seçimde 30 bin oy alan MHP, 45 bine yürür diyorum. 41 bin alan CHP de 48/50 bin civarında alır öngörüm var. 20 bin civarı da İYİ Parti oy alır. AK Parti de 79 bin civarı oy alır gibi. Bu rakamlar ile ne oluyor? 1-1-1. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 65 alır.

MHP’nin 40 bine yürür öngörüsünü nereden söylüyorum; son yerel seçimde Mudurnu Belediyesi MHP’ye geçti, Göynük Belediyesi MHP’ye geçti. Bunlar önemli faktörler, oralardan da MHP güzel oy alacak anlamına geliyor bu. Bence kim ne derse desin en akıllı aday listesini de MHP çıkardı. Sordu teşkilatına, il başkanı da çıkardı istenilen adayları. Ne kadar genç, yaşlı, ülkücü varsa istediği aday çıktığı için çırpınıyor şimdi.

Ben Gerede’de MHP’ye teveccühün bu kadar çok arttığı daha başka bir dönem bilmiyorum. Hele hele 1. sıra adayları gerçekten başı diklilik yok, kibar, naif, gariban yetişmiş her halinden belli. Yürür abi yürür… Böyle temiz insanlar, yürüsün de vesselam!..

Cevap bırakın