22-Temmuz-2024 20:48:28

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
2B arazilerinde son tarih 31 Ocak!

2B arazilerinde son tarih 31 Ocak!

Belediye Başkanı Mustafa Allar, son Belediye Meclisi toplantısında 2B kapsamına giren yayla arazilerinin satışı için son tarihin 31 Ocak 2020 olduğunu söyledi ve “Vatandaşın burada mağdur olmaması önemli.”dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, 2B kapsamına giren yayla arazilerinin satışının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Son Belediye Meclisi’nde önemli bir de duyuru yapan Allar, 2B kapsamına giren yayla arazilerinin satışı için son tarihin 31 Ocak 2020 olduğunu söyledi.

Allar, “2-B kapsamına giren yayla arazileri ile ilgili satışlar devam ediyor. Yaşanan süreci farklı noktalara getirmeye çalışanlar da var. Şu andaki sürece baktığımızda vatandaşımızın teveccühünün yoğun olması sevindirici. Neticede buradan sağlanacak olan gelir kimsenin cebine girmeyecek. Bu belediyenin bütçesine girer, memleketimize hizmet olarak döner. Yasanın belirlediği yetki çerçevesinde 2B arazilerinin satışı, işleyişi devam ediyor. Bu önemli bir fırsattır. Vatandaşın burada mağdur olmaması önemli. 31 Ocak 2020 tarihine dek müracaat etmeyen hak sahiplerinin hakları yasa gereği düşecek. Hak sahiplerinin tamamına tebligatları yapıldı. Hak sahiplerinin telefonları da tespit edildi. Telefon yoluyla da bilgilendirmeleri yaptık. Basın yoluyla gerekli duyuruları yaptık. 2B arsalarıyla ilgili satış şartları; peşin, yarısı peşin kalan kısmı taksit, yüzde 20 peşin geri kalan kısmı 10 taksit satış şeklinde yapılıyor. Tapusunu alan hak sahibi arsasını satma hakkını da aynı zamanda elde ediyor.”dedi.

Cevap bırakın