15-Temmuz-2024 06:06:57

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
CHP YİNE “RENKLİ”

CHP YİNE “RENKLİ”

CHP ilçe kongresini tamamladı. CHP’de Renkli dönemi yeniden başladı. Kongrede tek aday Av. Yusuf Renkli, delegelerin oylarının sayılmasının ardından İlçe Başkanlığı görevini Bekir Uzun’dan devraldı.

Kongreye BBP’li bazı isimlerin de katılması dikkat çekti. Saadet Partisi İlçe Başkanı Muzaffer Boyacı da fotoğraf kadrajına giren isim oldu.

Saadet Partisi’nin son seçimde Millet İttifakı’na destek vermesi nedeniyle kongreye katılması normal karşılanırken, son seçimde Cumhur İttifakı’na destek veren BBP’de ilçedeki önemli isimlerinin kongreye katılması oldukça sürpriz görüldü. Ayrıntılar haberin içeriğinde…     

CHP’de Yusuf Renkli dönemi yeniden başladı. Avukat Renkli, 1999 yılında partisinde yöneticilik kadrosuna geldikten sonra 21 yıl boyunca CHP İlçe Teşkilatını yönetti. 2005’li yıllarda sert muhalefet mizahıyla İlçe Başkanlığı’nı yürüten Renkli, CHP’den 2. Sıra Milletvekili Adayı olduktan sonra bir süre sessizliğe bürünmüştü. Renkli, tek liste ile gidilen seçimde Cuma günü yapılan kongreden sonra yeniden İlçe Başkanlığı’na delegelerin oylarıyla getirildi. CHP İl Başkanı Kazım Karsu da kongreye katılarak Renkli’ye destek verdi. 2023 yılında yapılacak olan seçime partisini ilçede Yusuf Renkli hazırlayacak.

BBP’den sürpriz! 

CHP’nin ilçe kongresinde bir de sürpriz yaşandı. BBP’nin bazı önemli isimleri CHP’nin İlçe Kongresi’ne katılarak, kadraja girdi. Saadet Partisi İlçe Başkanı Muzaffer Boyacı da kongreye katılan siyasiler arasında yer aldı. Bir önceki seçimde partisi Millet İttifakı’na destek veren Saadet Partisi İlçe Başkanının kongreye katılması sürpriz görülmezken, partileri Cumhur İttifakı’na destek veren, Genel Başkanları Cumhur İttifakı kontenjanından milletvekili seçilen BBP’li önemli isimlerin kongreye katılması sürpriz olarak görüldü.

BBP’den son yerel seçimde Belediye Meclis Üyesi seçilen Hasan Ekici, Eyüp Yalçın ve partinin yerel seçimden önce kuruluşunda ön planda yer alan, kuruluş öncesi BBP Genel Başkanı Destici’yi ziyaret eden isimler arasında bulunan Ümit Demir kongreye katılarak Yusuf Renkli’ye destek veren isimler oldular.

Şüphesiz, Cumhur İttifakı’na destek veren bir parti olduğu için yerel seçimde BBP’ye destek veren ilçedeki çok sayıda kişinin, BBP’li isimlerin CHP Kongresine katılarak destek vermesine nasıl bir yorumda bulunacakları merak ediliyor!  

Renkli ne dedi?

CHP’de yeniden İlçe Başkanlığı görevine getirilen Avukat Yusuf Renkli, yerel seçimde alınan başarının önemli olduğunu, CHP’yi Gerede’de anlatma zamanının geldiğini ve önümüzdeki ilk seçimde başarıyı yakalayacaklarını ve CHP oylarını önemli ölçüde ilçede artıracaklarını söyledi.

Birlik beraberlik mesajı da veren Renkli, “Partide küslük, dargınlık, çekememezlik olmaz, birimiz ne isek hepimiz oyuz. Zaman birlik zamanıdır. Hepimiz aynı fikirleri taşıyan kardeşleriz. Gerede, CHP ile güzel günler görecek”diye konuştu.

Cevap bırakın