22-Temmuz-2024 20:16:26

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İş baraja kaldı

İş baraja kaldı

Geredespor, dün karşılaşması gereken Karacasuspor’un karşılaşmalara çıkmayacağı yönünde dilekçe vermesiyle hükmen 3-0 galip sayıldı. Geredespor’un Play-Off’da şampiyonluk mücadelesi verdiği Göynük Belediyespor ise Özel İdare Köroğluspor’u mağlup ederek Geredespor ile beraber puanını 21’e çıkardı.

Bir önceki hafta Göynük Belediyespor’u 2-1 yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir adım atan Geredespor, kalan 2 haftada Özel İdare Köroğluspor ve ligin son sırasında bulunan Kızıkspor ile karşılaşacak.

Göynük Belediyespor ise kalan 2 haftada Kıbrıscıkspor ve sahaya çıkmayacak olan Karacasuspor ile karşılaşacak. Her 2 takımında kalan 2 haftada puan kaybı yaşaması imkansız gözüküyor. Play-Off’da dünkü karşılaşmaların ardından Geredespor ve Göynük Belediyespor dışındaki tüm takımların matematiksel olarak iddiası kalmadı. Geredespor ile Göynük Belediyespor arasında oynanacak olan baraj maçı şampiyonu belirleyecek.

Yeniçağaspor küme düştü  

Bölgesel Amatör Lig’de Bolu’yu temsil eden Yeniçağaspor ise ligin bitimine 2 hafta kala küme düşmeyi garantiledi. BAL Ligi’nde bulunduğu süre zarfında varlık gösteremeyen ve küme düşmemeye oynayan Yeniçağaspor, böylece önümüzdeki sezon Bolu Amatör Lig’e geri dönmüş oldu. Böylece BAL Ligi’nde Bolu’yu en iyi temsil eden takımın Geredespor olduğu da tescillenmiş oldu. Geredespor ile Göynük Belediyespor arasında oynanacak olan baraj maçı hem şampiyonu hem de BAL Ligi’ne yükselecek takımı belli edecek.

Cevap bırakın