19-Temmuz-2024 18:07:38

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Allar’a dur durak yok!

Allar’a dur durak yok!

İlçedeki her iki kişiden birinin oyunu alarak yeniden başkan seçilen Belediye Başkanı Mustafa Allar, “dur durak” demeden çalışmaya başladı. Seçimden önce Beşiktaş Kulübü tarafından geciktirilen çalışmalar nedeniyle eleştiri konusu olan Esentepe Otel’deki çalışmaları yerinde inceleyen Allar, Kiliseli Han’ın restorasyon çalışmalarını da inceleyerek çalışmaların ne durumda olduğunu kontrol etti.

İlçedeki her iki kişiden birinin oyunu alarak yeniden başkan seçilen Belediye Başkanı Mustafa Allar, Esentepe Otel ve Kiliseli Han’daki çalışmaları inceledi.

Uzun süre kullanılmadığı için son derece bakımsız ve yıkılacak hale gelen Kiliseli han, çalışmaların başlamasıyla birlikte eski günlerdeki ihtişamlı görünümüne kavuşmaya başladı. Tarihi dokusu bozulmadan zamanın mimarisinin birleşimiyle harmanlanan restorasyon çalışmaları neticesinde henüz yapımı tamamlanmamış olsa da gerek ilçe sakinlerinin gerek ilçeye gelen misafirlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Yapılan çalışmalar kapsamında geçmişte dışına yapılan badana özenle kaldırılarak orijinal taşlar ortaya çıktı. Çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü Kiliseli Han’da çalışmalar tamamlandığında içersinde 25 odalı Butik Otel, Restoran Kafe, Yöresel Ürün Satış Merkezi yer alacak.

Hızlı ilerliyor

1980’lerde hizmete giren ve zamana yenik düşen Esentepe Otel’de ise çalışmalar 120 kişilik işçi gurubuyla devam ediyor. Beşiktaş Kulübü tarafından yaşanan gecikmeden kaynaklı başlayan çalışmalar ilçe halkı tarafından büyük ilgi görüyor. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın Beşiktaş Futbol Takımı’nı Temmuz ayında Esentepe’ye kampa getireceğiz açıklaması nedeniyle sporseverler ve ilçe halkı çalışmaları yakinen takip ediyor. Esentepe Otel’in aktif hale gelmesi ile birlikte ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağı ifade ediliyor. Ayrıca otelin kısa zamanda hizmete girmesi öngörülüyor.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, “İlçemiz için gece gündüz demeden mücadele etmeye devam ediyoruz. Kiliseli Han’da çalışmalar son şeklini almaya başladı, Esentepe Otel’de ise çalışmalar son sürat devam ediyor. İlçemiz için büyük önem arz eden bu çalışmaları belediye olarak yakinen takip ediyoruz. Kiliseli Han ve Esentepe Otel tamamlandığında ilçe turizmi için büyük öneme sahip olacak. Yatak kapasitesi artacak. Kiliseli Han’da ilçemizin simgeleri olan deri ürünlerinin yanı sıra, yöresel ürünlerimizi tanıtma fırsatına sahip olacağız. Esentepe Otel ise yaz ve kış turizmi için ilçemize büyük katkı sağlayacak. Yaz aylarında futbol dünyasında bir marka olan Beşiktaş Futbol Takımı’nı ve çeşitli liglerde mücadele den futbol takımlarını ağırlarken, kış mevsiminde ise kayak turizmi için ilçemize gelen misafirlerimizi ağırlayacağız. Kayak Merkezinde 2020 yılında Dünya Kupası düzenleme hedefimiz var. İlçemiz için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.”dedi.

Cevap bırakın