15-Temmuz-2024 20:15:07

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
AK Parti’de kongre Mart’ta

AK Parti’de kongre Mart’ta

Delege seçimleri tamamlanan AK Parti’de liste çalışmaları sürüyor. Partiyi 2023 seçimine hazırlayacak liste ince elenip sık dokunuyor. Parti içersinden aldığımız bilgilere göre, AK Parti İlçe Başkanı Çetin, liste hazırlıkları için yoğun çaba harcıyor ve telefon trafiği devam ediyor. Kongre yüksek ihtimalle Mart ayında. Ayrıntılar haberin içeriğinde…   

AK Parti’de delege seçiminin tamamlanmasının ardından gözler AK Parti İlçe kongresine çevrilmişti. Parti içinden edindiğimiz kaynaklara göre; 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine partiyi hazırlayacak 14 kişilik ana yönetim kadrosu belirlenmeye çalışılıyor. AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, yönetimi belirlemek için şu sıralar yoğun bir telefon trafiği gerçekleştiriyor.

Tek liste ile seçime gidilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Parti kurmayları AK Parti İlçe Başkanı Avukat İsmail Çetin ismi üzerinde hemfikir ve Çetin, kongre öncesi büyük bir desteği arkasına almış durumda. AK Parti İlçe Kongresi’nin Mart ayında yapılması düşünülüyor. Parti kurmayları da Mart ayına sıcak bakıyor. Çetin, yerel seçim öncesi İlçe Başkanlığı’na atandıktan sonra yönetim listesine dokunmamıştı. Kendi çalışacağı ekibini oluşturacağı için Çetin’in listesi de oldukça merak ediliyor. “Yönetime girecek yeni isimlerin kimler olacağı, kimlere teklif götürülecek?” gibi konular da parti içersinde tartışılıyor. Yapılan istişareler sonrası isimlere teklifler götürülüyor. Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde yapılacak kongrenin coşkulu geçmesi için de çalışmaların sürdürüldüğü belirtiliyor. AK Parti İlçe Kongresi’ne ayrıca önemli isimlerin katılım sağlayacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın