15-Temmuz-2024 20:10:41

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Gelir gelmez katip oldu

Gelir gelmez katip oldu

Şeyma Bozkurt’un Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa etmesi sonrası yerine İlçe Seçim Kurulu tarafından AK Parti’nin 8. Sıra adayı Metin Turunç atandı. Şeyma Bozkurt’tan boşalan Meclis Katipliği görevine kapalı oylama ile Turunç getirildi. İmar Komisyonu’nda boşalan üyeliğe ise Lütfullah Yıldız getirildi.   

Cuma günü gerçekleşen Belediye Meclisi’nde AK Parti’den 8. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Metin Turunç, Şeyma Bozkurt’un İstanbul’da ikamet etmeye başlaması ve toplantılara katılamadığını beyan ederek, istifa etmesi üzerine İlçe Seçim Kurulu kararıyla Belediye Meclis Üyeliği’ne getirildi. Cuma günü ilk toplantısına katılan Turunç, mecliste AK Parti grubunun da en genç meclis üyesi oldu.

Şeyma Bozkurt’un istifası sonrası boşalan Meclis Katipliği koltuğu için yeniden seçim yapıldı. Kapalı oylamada; AK Parti Grubu Metin Turunç’u Meclis Katipliği görevine teklif etti. BBP Grubu ise Eyüp Yalçın’ı teklif etti. Kapalı oylama sonucunda 9 oyla Turunç Meclis katipliği görevine seçildi. BBP’nin teklif ettiği Eyüp Yalçın ise 5 oyda kaldı. 1 oy boş çıktı ve geçersiz sayıldı.

Yine İmar Komisyonunda bulunan Şeyma Bozkurt’tan boşalan üyelik görevi için de meclis seçim yaptı. AK Parti Grubu, Lütfullah Yıldız’ı İmar Komisyon Üyeliği’ne önerdi. Diğer partilerden herhangi bir öneri gelmedi. Lütfullah Yıldız 11 kabul oyu, 4 çekimser oyla İmar Komisyonuna getirildi.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, Metin Turunç’un Meclis Üyeliği’ne getirilmesi ile ilgili Belediye Meclisi’ne yaptığı bilgilendirmede;  “Yerel seçimde Belediye Meclis Üyeliği’ne seçilen ve Meclis Katipliği görevinde bulunan Şeyma Bozkurt, İstanbul’da ikamet etmeye başlaması nedeniyle toplantılara katılamadığını beyan ederek, istifa dilekçesini sundu. İstifasını kabul ettik. İlçe Seçim Kurulu’na yazmış olduğumuz yazı neticesinde şu anda AK Parti’den istifa eden Şeyma Bozkurt’un yerine sıradaki yedek üye Metin Turunç, İlçe Seçim Kurulu kararı ile Meclis Üyeliği’ne getirildi.”bilgisini paylaştı.

Cevap bırakın