15-Temmuz-2024 04:43:02

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
80 kişiye ekmek kapısı olacak otelin temeli bitti

80 kişiye ekmek kapısı olacak otelin temeli bitti

Gerede’ye 4 yıldızlı otel kazandırmak için kolları sıvayan İşadamı Akif Allar, otelin temelini tamamladı. İsmi, Elifim Resort Hotel olacak olan otel, Gerede’deki büyük bir ihtiyacı da karşılanmış olacak.

Otelin 67 oda kapasitesine sahip olacağını ve yaklaşık 10 Milyon TL’ye mal olacağını belirten İşadamı Akif Allar, Yenigün’e yaptığı açıklamada otelle ilgili şu bilgileri paylaştı; “Memleketimizde yaptığımız kazanımları yine memleketimize yatırım olarak kazandırmak için mücadele ediyoruz. Ülkemizde son günlerde yaşanan döviz dalgalanmasına karşın ülkemize, memleketimize yatırım yapacağımızı buradan taahhüt ediyoruz.”dedi.

Akif Allar, sözlerinin devamında; “Otelimiz 200 kişinin konaklayabileceği, 67 oda kapasiteli olacak. 10 Milyon TL’ye oteli bitirmeyi hedefliyoruz. İsminin Elifim Resort Hotel olmasına karar verdiğimiz otelde ayrıca futbol takımlarını ağırlayabilmek adına 2 de toplantı salonu olacak. Bu arada 1000 kişi kapasiteli modern bir düğün salonu da otelimizde yer alacak.”diye konuştu.

Otelin 4 yıldıza sahip olabilmesi için içerisine yüzme havuzu, SPA ve hamam yapmayı düşündüklerini de belirten Akif Allar, otel tamamlandığında burada 80 kişiye istihdam sağlanacağını dile getirdi.

2019 sonunda

Elifim Resort Hotel’i 2019 yılı sonunda tamamlamayı planladıkları bilgisini de paylaşan Allar, otelin temel kısmının şu anda tamamlandığını ve çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

1 Yorumlar
Eren

200 yataklı ve 4 yıldızlı otelin yatakbaşı maliyeti 25.000 usd’den aşağı olmaz. Yani toplam 5 milyon usd. 10 milyon liraya falan bitmez standardı olacak ise. Böyle bir otel için Gerede de nitelikli 80 personel de nereden bulunacak? Dışardan getirsen kaçar durmaz. Hadi bakalım yine de hayırlısı olsun. Diğer işletmeler gibi olmasın yatırıma yazık olur. Mustafa’nın yaptıramadığını Akif Bey yapıyor. Bu da takdire şayan

Cevap bırakın