15-Temmuz-2024 04:45:42

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
AK PARTİ SİLKELENEREK KENDİNE GELDİ

AK PARTİ SİLKELENEREK KENDİNE GELDİ

Yerel seçim öncesi Genel Merkez kararıyla AK Parti İlçe Başkanlığı’na atanan İsmail Çetin, Cumartesi günü gerçekleşen 7. Olağan Kongrede delegelerin güvenoyuyla yeniden başkanlığa seçildi.

Son yıllarda kongre salonunun boş olması ve “eski bağlılık kalmadı” eleştirilerinin yapıldığı AK Parti, adeta silkelenerek kendine geldiğini hissettirdi. Salon hıca hınç doldu, uzun yıllar sonra İsmail Çetin ismi üzerinde partinin tek vücut olması dikkat çekti.

‘Küskünler’ diye tabir edilen eski isimler ile yeni isimlerin de kongrede partisine destek vermesi objektiflere takılan bir başka ayrıntı oldu. AK Parti 2023’e ciddi hazırlandığını adeta gövde gösteresi yaparak ispatladı. İdlib’in ana gündem maddesi olduğu kongreye üst düzey isim katılmadı. Ayrıntılar haberin detayında…

AK Parti 7. Olağan İlçe Kongresini tamamladı. Cumartesi günü gerçekleşen kongreye Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü, Arzu Aydın ile beraber Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Eski Belediye Başkanı Ömer Baygın da katıldı. Ömer Baygın’ın Belediye Başkanlığı’nı bıraktığı tarihten bu yana partisinin tüm kongrelerine katılması da takdirle karşılanan bir başka husus oldu.

İl teşkilatından bazı isimler ile ilçedeki STK Temsilcilerinin büyük çoğunluğunun da katıldığı kongreye MHP İlçe Başkanı Yüksel Sönmez ve Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Veysel Ayeroğlu’nun da beraberindeki bazı partili isimlerle katılması dikkat çekti. Kongrede geçmiş yıllarda yaşananlar olmadı ve salon hınca hınç doldu. Parti 2023’e ciddi hazırlandığını adeta gövde gösteresi yaparak ispatladı.

‘Küskünler’ diye tabir edilen eski yönetim kurulu üyeleri, eski il genel meclis üyeleri, eski belediye meclis üyelerinin bir çoğunun da uzun bir aradan sonra yeniden kongrede partilerine destek vermesi yaşanan başka bir ayrıntı oldu. İsmail Çetin ismi üzerinde AK Parti tek vücut oldu ve Çetin ile oluşturduğu yönetim listesini delegeler seçti.

Eski başkanları tek tek saydı

“Regaip Kandili gecesi 1000 yıldır olduğu gibi bu aziz vatan için İdlib’de görev yapan askerlerimize karşı yapılan hain saldırı milletimizi derinden yaraladı. Milletçe başımız sağolsun.” Diyerek kongrede sözlerine başlayan AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, “Benden önce bu görevi yürüten kurucu İlçe Başkanı Yüksel Coşkunyürek’e, Niyazi Sevinç’e, Fehmi Küpçü Milletvekilimize, Mustafa Allar başkanımıza, son olarak halef selef olduğumuz Ali Şafak’a teşekkür ediyorum” dedi ve Çetin, AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüten tüm isimleri tek tek sayarak teşekkür etti.

Çetin’in bu sözleri AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın tarafından da konuşmasında takdir edilirken, Çetin’in bu teşekkür konuşması sırasında salonda eski İlçe Başkanlarından Fehmi Küpçü ile Mustafa Allar dışında kimsenin olmaması dikkat çekti. Çetin’in sözleri gençler tarafından “Bizim dava çetin, seviyoruz seni İsmail Çetin” sloganlarıyla zaman zaman kesildi.

“Siyaset insandan fedakarlık talep eder. Siyasette çalışmanın yazı-kışı, yağmuru-çamuru olmaz.” diyen Çetin, salondaki partililere seslenerek; “Yıllar boyunca AK Parti’nin çeşitli kademelerinde zorluklara aldırmaksızın koşturan, ter döken sizlerle aynı davaya hizmetkar olmaktan onur duyuyorum.”diye konuştu.

“AK Parti diğer partiler gibi değil millet hikayesidir.” Diyen Çetin, “AK Parti ile ülkemiz kritik bir sıçrama gerçekleştirmiştir. Bu ülkede bir hizmet yapılacaksa bunu AK Parti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yapar. Bunu hamdolsun milletimiz çok iyi biliyor. AK Parti gücünü birlik beraberlikten almaktadır. Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz, daha çok vazifemiz var.”dedi.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise kongre salonunda partinin kurucularından olan bir çok ismi gördüklerini dile getirerek, “AK Parti bize benziyor. Bu hareket sadece 2001’de kurulmuş bir hareket değildi. Bu bir medeniyet hareketi.”dedi. Bazı örnekler vererek geçmişle günümüz arasında mukayese yapan Küpçü, devlet ne demektir biliyor musunuz? Devlet, 18 yaşından küçük çocuğun ailesinin sosyal güvencesi olmadığı için apandisit ameliyatı için 250 lira bıçak parası vermediği devlettir. Sosyal devlet ne demektir? Sosyal devlet başörtülü, açık, kapalı, Alevi, Sunni arasında ayrım yapmamak demektir. Zengin ile fakir arasında, evlatları arasında ayrım yapmayan devlettir.”diye konuştu.

Konuşmalardan sonra seçime geçildi. Delegeler oy kullanarak listeyi sandığa bıraktı. Oy kullanan delege sayısının oldukça fazla oluşu da dikkat çekti.

Cevap bırakın