20-Temmuz-2024 05:40:27

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
AŞI OLMAYANA 52 YOK!

AŞI OLMAYANA 52 YOK!

Pandemiden en fazla zarar gören esnaf grubu olan Gerede’deki Kahveciler ve Kıraathaneciler, işyerlerinin yeniden kapanmaması için Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu’nun aldığı tavsiye kararına uymaya hazırlanıyor. Aşı olmayan kahvehanelere alınmayacak.

Covid-19 aşısı olmayanların kahvehane ve kıraathanelere alınmamasına ilişkin tavsiye kararına, Gerede’deki kahvehane ve kıraathaneler de uymak için hazırlık yapıyor. Yeniden kapanmaya ne gücü ne de dermanı kalan kahveci esnafı, devletten de aşı olmayanın kahvehanelere alınmaması kararının alınmasını bekliyorlar.

“Yeter ki bir daha kapanmayalım” diyen esnaf, devletin aşı olmayanı kahvehaneye almama kararı alması halinde de bu kararı, harfiyen uygulamaya koymaya hazır olduklarını ifade ediyorlar.

Gerede’deki kıraathaneciler, federasyonun aldığı kararın kapanma riski ile karşı karşıya kalmamak için alındığını söylüyorlar.

Bizim bu ekmeğimiz

Kıraathaneciler, “Müşterilerimiz, ‘Böyle bir kararı nasıl uygulayabilirsin?’ diyorlar. Bugün teknoloji bütün kahvelere girmiş durumda. Bilgisayar var, akıllı telefon var. Bu uygulamaya e-Nabız’dan da bakabiliriz. Buradan aşı yaptırmış mı, yaptırmamış mı; bunu kontrol edebiliriz. Bizim bu ekmeğimiz. Bu kararı olumlu karşılıyoruz. Tekrar vaka sayısı arttı. Artık kapanma riski ile karşı karşıya kalmamak için biz bu kuralları uygulamaya hazırız. Canı yanan biziz ve biz kahveci esnafı kontrolü sağlayabilecek güçteyiz. ” diye konuştular.

Cevap bırakın