22-Temmuz-2024 20:55:51

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Bakan Kurum’dan “300 konuttan başlanılsın” talimatı

Bakan Kurum’dan “300 konuttan başlanılsın” talimatı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Gerede Kentsel Dönüşüm Projesi’ne; “300 konuttan başlanılsın” talimatını verdiği ortaya çıktı. İhalenin yapılacağı ay bile belli oldu. Ayrıntılar haberin detayında… 

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ankara’da yaptıkları görüşmenin detaylarını paylaştı.

Allar, “Bu yıl Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ihaleye çıkıyoruz. Çevre ve şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile geçen hafta Ankara’da gerçekleştirdiğimiz görüşmede, bakanımız; “bu yıl 300 konuttan Gerede Kentsel Dönüşüm Projesi’ne başlayalım” talimatını verdi. 2020 yılında 300 konutun yapımı için ihaleye çıkılacak. Kentsel Dönüşüm Projesi’nde toplam 28 blok var. Ekim ayına kadar ihale yapılır düşüncesi var. Bu yıl ihale yapılır, yüklenici firma da bir taraftan yıkıma başlar. Projede geciktik, bunun farkındayız. Kentsel Dönüşüm Projesi, şehirde oluşacak nüfus artışına karşın atılacak adımlar ve planlamaların bir hazırlığı aslında. İlçede oluşacak konut sıkıntısının bir kısmını bu projeyle çözmeyi hedefliyoruz. 2024 yerel seçimlerinden önce projeyi bitirmeyi düşünüyoruz.”dedi.

Cevap bırakın