15-Temmuz-2024 05:12:33

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
BAŞKAN, AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ!

BAŞKAN, AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ!

Belediye Başkanı Mustafa Allar, ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahir Özcan ve beraberindeki heyet yapımı devam eden Modern Biyolojik Arıtma Tesisini, Gerede Su Tünelini ve Tabakhane bölgesinde devam eden çalışmaları inceledi.

Deri Sanayi’nde yapılan alt yapı çalışmalarının incelendiği esnada Allar’ın çalışmalarda yaşanan aksaklıkları sert dille ASKİ yetkililerine iletmesi dikkat çekti.  Başkan, “Burada 1 gün üretimin durmasının ilçe ekonomisine maliyeti nedir biliyor musunuz? Belediye Başkanı olarak üretimin başlaması için ben bile çizme giydim.”dedi.   

ASKİ yetkilileri geçen hafta ilçede yürütülen çalışmaları incelemek için Gerede’ye geldi. ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahir Özcan’ın da yer aldığı heyet, Belediye Başkanı Mustafa Allar ile beraber Modern Biyolojik Arıtma Tesisini, Gerede Su Tünelini ve Tabakhane bölgesinde devam eden çalışmaları inceledi.

Merkezdeki Deri Sanayi’nde yapılan alt yapı çalışmalarının incelendiği esnada Allar’ın buradaki çalışmalarla ilgili yaşanan aksaklıkları sert dille ASKİ yetkililerine iletmesi dikkat çekti.

Ekim’de bitiyor

Eksiklikleri ASKİ Genel Müdür Yardımcısına tek tek anlatan Başkan Allar, “Burada 1 gün üretimin durmasının ilçe ekonomisine maliyeti nedir biliyor musunuz? Belediye Başkanı olarak üretimin başlaması için ben bile çizme giydim.”dedi.

Günlerce tabakhane caddelerinde Gerede Belediyesi araçları da dahil olmak üzere biran önce üretimin başlaması için seferber olunduğunu dile getiren Allar, “Biz de yapılan işin güzel olması taraftarıyız. Ancak kış mevsimi geldi çattı, çalışmaların biran önce bitmesi gerekiyor.”diye konuştu.

Başkan Allar’ın sert çıkışından sonra tabakhane bölgesinde çalışma yürüten firma yetkilisi, çalışmaların Ekim ayı sonunda tamamlanacağını iletti.

Tabakhane bölgesinde ASKİ yetkilileri ile yapılan incelemeden sonra Yenigün’e konuşan Başkan Mustafa Allar,  “Tüm eksiklikleri ASKİ Genel Müdür Yardımcısına ilettik. ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahir Özcan çalışmaların takipçisi olacağını iletti. Biz de aynı şekilde çalışmaları takip ediyoruz.

ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahir Özcan ile ilçemizde çalışmaların devam ettiği Modern Biyolojik Arıtma Tesisini, Gerede Su Tünelini de inceledik. Mahir Bey’e çalışmalar hakkında gerekli bilgileri ve yapılması gereken eksikliklerin tamamını ilettim. Amacımız çalışmaların bir an evvel tamamlanmasıyla Tabakhane bölgemizde işleyişin normale dönmesini sağlamak. Çalışmayı yapan ilgili firma çalışmaların ekim ayı sonunda tamamlanacağını tarafımıza iletti. Yapılan işin yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz.”dedi.

1 Yorumlar
Nurullah mavigoz

Belediye başkanı cizme giyip çalışmalara katılıyorsa demekki sorumsuzlar var, bu işin sorumlularını sorumsuzlastirsin daha sorumlu davrananlari getirsin başkanı yormayin 🇹🇷🤘

Cevap bırakın