22-Temmuz-2024 19:25:35

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
BBP’DE DEPREM!

BBP’DE DEPREM!

2019 yerel seçimde Büyük Birlik Partisi’nden Belediye Meclis Üyeliğine seçilen 2 isim partisinden istifa etti. BBP’nin 1 temsilcisinin kaldığı mecliste, MHP 3, AK Parti 9 meclis üyesiyle temsil ediliyor. 2 isim ise bağımsız görevini sürdürüyor.

2019 yerel seçimlerinin sürpriz partisi Büyük Birlik Partisi’nde yaprak dökümü başladı. Yerel seçimin ardından listesindeki ilk 3 sıradaki isimleri belediye meclisine gönderen BBP’de 2 meclis üyesi partisinden istifa etti. BBP’nin mecliste 3 olan sandalye sayısı istifalarla beraber 1’e düştü. Yaşanan istifalar partide dağılmanın başladığı şeklinde yorumlanırken, yine yaşanan bu istifalar 2024 yılında yapılacak yerel seçimde muhalefet bloğunun başka bir partide toplanacağına işaret oldu.

İstifa eden isimler

BBP’den istifa eden isimler, partinin 1. sırasından Belediye Meclis Üyeliği’ne seçilen Hasek markasının kurucusu İşadamı Hasan Ekici ile partinin 2. sırasından Belediye Meclis Üyeliği’ne seçilen Kuyumcu Durmuş Ali Berber oldu. Maddi anlamda ve partiye oy kazandırma noktasında etkili olan bu 2 ismin istifası, BBP’de şok etkisi yarattı ve BBP büyük kan kaybetti.

Hangi partiye geçecekler?

Büyük Birlik Partisi’nden istifaları sonrası bağımsız Belediye Meclis Üyeliği görevine devam eden Hasan Ekici ve Durmuş Ali Berber’in bir başka partiyle yollarına devam edip etmeyecekleri önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

İYİ Parti istiyor!

BBP’den istifa eden bu 2 isim ile İYİ Parti teşkilatının dirsek temasına geçtiği ve iyi bir muhalefet bloğu oluşturabilmek için bu 2 ismi partilerine katmak istedikleri bilgisine ulaşıldı. İYİ Parti’nin teklifine karşılık nasıl bir yol izleyeceği netlik kazanmayan Belediye Meclis Üyeleri Hasan Ekici ve Durmuş Ali Berber’in son durumları önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. İYİ Parti, bağımsız kalan Meclis Üyelerini ikna edebilirse bir toplantı ile partiye katılımları duyuracak ve Belediye Meclisi’nde İYİ Parti’nin de sandalyesi olacak.

Cevap bırakın