19-Temmuz-2024 19:04:16

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
BELEDİYENİN MAKAM ARACI TOGG OLACAK

BELEDİYENİN MAKAM ARACI TOGG OLACAK

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ön sipariş süreci Şubat 2023 itibariyle başlayacak yerli otomobil TOGG’a başvuran ilk belediyelerden olacaklarını açıkladı. Başkan Allar, belediyenin makam aracının da alımdan sonra TOGG olacağını açıkladı.   

Makam aracı sürekli arıza yapmaya başlayan ve bu nedenle de zaman zaman yolda kaldığı da bilinen Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, sıkıntılar yaşatan makam aracının değiştirilmesi için Ekim ayı Meclis toplantısında konuyu gündeme taşımıştı. Yeni makam aracı alımına meclis oy çokluğu ile onay vermişti.

Yakın zamanda yeni bir makam aracı alacaklarını doğrulayan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Şubat ayında müracaat edeceğimiz yerli ve milli aracımız TOGG’u teslim alana dek kullanacağımız bir makam aracı alacağız. TOGG’u aldıktan sonra alacağımız bu makam aracını satışa çıkaracağız ve TOGG belediyemizin makam aracı olacak.”dedi.

TOGG’un C-SUV tipi aracı için başvuru yapacaklarını belirten Allar, “Makam aracımız sık sık problem yaratmaya başladı ve bizi bu durum yeni bir araç alımı yapmaya itti. Şu anda acilen bir makam aracına ihtiyacımız var. Bir an önce TOGG’un çıkmasını bekliyoruz, satışı henüz başlamadı.”dedi.

Cevap bırakın