15-Temmuz-2024 04:50:57

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
BİR YANLIŞLIK YOK, 2080 TL’YE SATILIK HAZİNE ARAZİSİ!

BİR YANLIŞLIK YOK, 2080 TL’YE SATILIK HAZİNE ARAZİSİ!

Gerede Milli Emlak Şefliği, yaptığı duyuruda; bir adet kamu konutu ile 13  adet imarsız arazi satışı yapacağını ilan etti. Satışı yapılacak olan gayrimenkuller hakkında bilgi veren kurum, arazilerin nerede bulunduğunu ada parsel numaraları üzerinden aktarırken, m2 fiyat tablosunu ilan etti. 2080 TL’ye dahi arsa satılacak, ihale 11 Mayıs’ta.  

Gerede Milli Emlak Şefliği, satışı yapılacak olan dairenin Gerede ilçesi Kitirler Mahallesinde 66 / 31 ada parsel numarasında olduğunu duyurdu. Brüt 116 metrekare olan daire şu anda boş konumda bulunuyor. Daire için belirlenen muhammen bedel 200.000 TL olacak. Söz konusu kamu konutunun satışı için ihale işlemleri 11 Mayıs tarihinde düzenlenecek.

İmarsız arsa

Kurumun satış ilanında yer alan diğer liste imarsız araziler için oldu. Gerede Milli Emlak Şefliği, 13 adet imarsız arazi satışının; Akbaş Köyü, Çalaman Köyü, Yeniyapar Köyü, Kapaklı Köyü, Yakaboy Köyü, İkinciavşar Köyü, Ümitköy, Yenecik Köyü, Kösereli Köyünde olacağını açıkladı.

Hamtoprak cinsinde imarsız durumda olan arazilerin bir kısmı kısmen işgalli bir kısmı da işgalsiz durumda bulunuyor. Araziler için en düşük fiyat 2080 TL olarak duyurulurken m2 büyüklüğüne göre rakam 82.470 TL seviyesine kadar çıkıyor.

İmarsız arsa ve kamu konutu satış işlemleri hakkında Gerede Milli Emlak Şefliği ön başvuru formunda “Yukarıda özellikleri ve ihale bilgileri belirtilen Hazineye ait 1 adet kamu konutu (lojman) ile 13 adet taşınmazın satış ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile karşılarında belirtilen tarih ve saatlerde Gerede Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği odasında toplanacak Komisyon huzurunda yapılacaktır.” açıklamasında bulundu. İhaleye katılacak olanlar bu açıklamada yer alan bilgileri esas alarak başvurularını yapacaklar.

Taksitli ödeme planı

Devletten gayrimenkul alımlarında vatandaşlara ek ödeme seçenekleri de sunulur. Arsa alım ihalelerine katılanlar istemeleri halinde ödemelerini en az yüzde 25’i peşin ödenmek şartıyla taksitle yapacaklar. Yüzde 25 oranında peşinat ödemesi yapacak olan vatandaşlar geri kalan tutarı ise faiz uygulanmak suretiyle en fazla iki yılda 3’er aylık dönemler ve eşit taksitler halinde ödeyebilecekler.

Cevap bırakın