19-Temmuz-2024 17:07:00

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ!”

“BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ!”

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ‘Yenigün Bayram Özel’ sayısına konuştu. Allar, “Her gün memleketimiz için çalışıyoruz. ‘Gerkonsan’ın hali ne olacak?’ deniliyordu, sorunu çözdük. ‘Kimse tabakhaneleri taşıyamaz’ deniliyordu, taşıdık. Arasta için, ‘zor iş, kimse yapamadı’ deniliyordu, kazmayı vurduk ve  projenin büyük bölümünü tamamladık. ‘Hükümet Konağını, Adliye’yi taşıyarak şehri tek noktada boğulmaktan kurtaracağız’ dedik, ‘hayal görüyor’ dediler. Netice itibariyle Hükümet Konağı yapımı başladı, Adliye binası yapımı için de önemli gelişmeler var. Dev bir proje olan Orman İşletmesi’ne yaptığımız proje de hızla devam ediyor. Nüfusumuz artıyor, büyük projelere imza atıyoruz, büyük düşünüyoruz.”dedi.

8 yılda Gerede’de büyük projelere imza attıklarını, en büyük sorunların başında gelen Gerkonsan sorununu çözdüklerini, Deri OSB’yi hayata geçirdiklerini, Cezaevini ilçeye kazandırdıklarını, Orman İşletmesi B Tipi Mesire Alanı Projesi’ni belediye tarihinin en büyük ihalesiyle ihale ederek, projenin yapımına başladıklarını, çeyrek asırdır duran Arasta’yı yenilemeye başlayarak bölgeyi ilçenin turizm merkezi haline getireceklerini belirten Allar, son olarak seçimden önce söz verdiği Hükümet Konağı, Adliye Binalarının yenilenmesi ile beraber bu binaların mevcut bulunduğu alana Millet Bahçesi’ni de inşa edeceklerini ifade etti.

‘Hayal görüyor’ dediler

Allar, “Her gün memleketimiz için çalışıyoruz. ‘Gerkonsan’ın hali ne olacak?’ deniliyordu, sorunu çözdük. ‘Kimse tabakhaneleri taşıyamaz’ deniliyordu, taşıdık. Arasta için, ‘zor iş, kimse yapamadı’ deniliyordu, kazmayı vurduk, projenin büyük bölümünü tamamladık. ‘Hükümet Konağını, Adliye’yi taşıyarak şehri tek noktada boğulmaktan kurtaracağız’ dedik, ‘hayal görüyor’ dediler. Netice itibariyle Hükümet Konağı yapımı başladı, Adliye binası yapımı için de önemli gelişmeler var. Büyük projelere imza atıyoruz, büyük düşünüyoruz.”diye konuştu.

Hükümet Konağı’nın yapımıyla birlikte şehri boğulmaktan kurtaracak 3 etaplı projenin de start aldığını belirten Allar, Yeni Adliye Binasının Dayıoğlu Mahallesi’ne, yeni Terminalin de Bahçelievler Mahallesi’ne inşa edildikten sonra şehirdeki boğulmanın sona ereceğini söyledi.

Bu 3 etaplı proje ile Dayıoğlu ve Bahçelievler mahallelerinde yeni yapıların artacağını belirten Allar, kurumları şehrin çeşitli bölgelerine kaydırarak Gerede’de hareketliliğin artacağını, terminalin şimdiki mevcut alanına ise ticaret merkezi inşa etmeyi düşündüklerini ifade etti.

Cevap bırakın