22-Temmuz-2024 20:47:55

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“BİRAZ İNSAFLI OLMAK LAZIM”

“BİRAZ İNSAFLI OLMAK LAZIM”

STK’lar ile yapılan istişare toplantısında AK Parti’nin kuruluşundan bu güne kadar gelinen süreçte Gerede için ne yaptığını, hangi yatırımlara destek verdiğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gerede hususunda yaşadığı anılarını ilk kez paylaşan AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Yüksel Coşkunyürek, dedikoduların yersiz olduğunu, bazı muhaliflerce anlatılan Coşkunyürek’i değil, asıl Coşkunyürek’in nasıl biri olduğunu anlattı.

“Geredemizin bize desteğinden endişem yok.” diyen Coşkunyürek, “Bazı dedikoduları önleme adına bu tür bir istişare programı yapmamız gerekiyordu.”dedi.

Coşkunyürek, “Bu kardeşiniz dün nasıl AK Parti’nin bir ferdi, Cumhurbaşkanımızın bir yol arkadaşı olarak hizmetkar olduysa, yine hizmetkar olacak.”diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylıkta 1. sırayı verirken verdiği sorumluluktan da bahseden Coşkunyürek, “Bana şunu dedi; ‘çalışmanı yürüt 3 vekili al gel.’ Üzerimde ağır bir yük var. Gerede’ye katkı verdim, emek verdim. 9 yıllık dönemimde Gerede’ye 30 büyük yatırım aldım. Ben görev adamıyım, dava adamıyım.”ifadesini kullandı.  

Sivil Toplum Kuruluşları ile yapılan istişare toplantısında AK Parti’nin kuruluşundan günümüze dek yaşadıklarını anlatan Coşkunyürek, aslında nasıl biri olduğunu da bu toplantıda bir nevi ifade etti. “Gerede’ye, Geredeli hemşehrilerime ne kadar teşekkür etsem az.” diyen Coşkunyürek, “Vefayı unutmayız, bunun bilincindeyiz.”dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİ ORADA DÜZELTTİ”

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan anılarından bahseden Coşkunyürek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 2002’den önce Gerede’ye bir ziyarette bulundu. Hapisten yeni çıkmıştı. Kendisini misafir ettik. O gün Huzur Kıraathanesi vardı, orada hatırlayanlar muhakkak vardır, kendisi bir hitapta bulundu. Yaptığımız görüşmelerde, sohbetlerde; ‘kendisinin bir yola çıkacağını, istişareler yaptığını, hazırlıkların tamamlandığını’ anlatmıştı. Parti kurulmamış ve adı da yoktu. Biz o gün kendisinden bu işareti aldıktan sonra Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın yanında yer aldık, ‘onun yol arkadaşı olmamız gerekir’ dedik. Partimiz kurulduktan sonra bize AK Parti Kurucu İlçe Başkanlığı görevi verildi. Bir çok kanaat önderimizle, vatandaşlarımızla bir araya gelerek 2 ay boyunca çalışmalar yürüttük. Zorlu bir süreçten geçtik. Seçimlerden önce Cumhurbaşkanımızı ziyarete gittik, grup toplantısına katıldık, akabinde de kendisiyle bir toplantı yaptık. O toplantıda bizlere nasihatlerde bulundu. Bana; Gerede’de kaç sandığın olduğunu sordu. Net cevabı veremedik, Cumhurbaşkanımız bizi orada düzeltti ve sandık sayımızın ne olduğunu söyledi. İşte bizim Cumhurbaşkanımız bu kadar dikkatli birisi.”dedi.

“BOLU MİTİNGİNİ BOLU’DA DEĞİL, GEREDE’DE YAPACAĞIZ…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile anılarını anlatmaya devam eden Coşkunyürek, “Seçime gidiyorduk, aday olma gereği duydum. O gün şöyle bir şey yaşanmıştı; o gün İl Başkanımız toplantıda; ‘Gerede’nin adayı 2. sırada olacak’ dedi. Nihayetinde liste açıklandı ve biz 3. sıra adayı olarak listeden çıktık. Hepimiz bir burukluk yaşadık. Daha genciz, insanoğlu ister istemez etkileniyor. Genel Merkeze ziyaretler oldu, konu görüşüldü ve hep beraber bir hata olduğunun farkına vardık. Aday tanıtım günü toplantı bitti, ben Cumhurbaşkanımızın yanına gittim. Geredemizde bir burukluğun olduğunu söyledim, biz 2. sırayı bekliyorduk ki o dönem üye sayımız Bolu’da en fazla olan bölgeyiz, hatta Merkez’den de fazlaydı. Durumu anlattım, ‘Bolu mitingini yaparken Gerede’nin bir gönlünü alalım’ dedim. Genel Başkanımız; olmaz öyle dedi; Bolu mitingini Bolu’da değil, Gerede’de yapacağız’ dedi. Cumhurbaşkanımızın böyle bir Gerede sevdası var. Onun yol arkadaşı olarak biz de Geredemizi seviyoruz, Geredeliler de o günden bugüne hem Cumhurbaşkanımıza hem bana ve benden sonra bayrağı devralan arkadaşlarımıza sahip çıktı.”dedi.

“HATALARIMIZ OLACAK!”  

“Elbette muhalefet olacak, farklı düşünenler olacak, bizim eksik yanlarımız olacak, hatalarımız olacak ama genel manada baktığımız zaman Gerede hep yanımızda oldu.” diyen Coşkunyürek, “Biz Gerede’ye ne kadar teşekkür etsek az. Gerede için ne kadar hizmet etmek için çalışsak, ter döksek hakkını veremeyiz.

Bugüne dek Cumhurbaşkanımızın verdiği hiçbir görevden kaçmadım. 2. dönem milletvekilliğinden sonra bize; Bolu’da toparlanmaya ihtiyaç olduğu söylenildi ve 18 ay AK Parti Bolu il Başkanlığı görevini yaptım. Son Başbakanımız Binali Yıldırım bey daha sonra beni yanına çağırdı, Ulaştırma Bakan Yardımcılığı görevine başladık. AK Parti’nin en başarılı olduğu alanlarda da Ulaştırma ve Sağlık gelir. Bazı gelişmeler yaşandı Binali bey Başbakan oldu. Son dönemde de şu andaki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız bize beraber çalışma isteğini iletti ve Baş Danışmanlığı görevini verdi. Bakanımızla 35 yıldır tanışırız, çok kişi bilmez aynı zamanda Gerede’nin damadıdır ve nezih bir insandır. Vekillikten sonraki 12 yıllık süreçte bunları yaşadık.”dedi.

“BİRAZ İNSAFLI OLMAK LAZIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylıkta 1. sırayı verirken verdiği sorumluluktan da bahseden Coşkunyürek, “Bana şunu dedi; çalışmanı yürüt, 3 vekili al gel. Üzerimde ağır bir yük var. Bolu’da hizmet etmediğim hiçbir yer yok. Ben bugün nereye gitsem kimse ‘hangi yüzle geldin’ demez. Her yerde eserlerimiz var. Şöyle efsaneler üretiliyor; bizim vekilimiz bütün ilçelere hizmet etti de Gerede’yi unuttu. Biz bunları duyduk. Biz Gerede’yi unutmadık, nasıl unuturuz? Cumhurbaşkanımız unutmuyor Gerede’yi, biz onun yol arkadaşı olarak nasıl unuturuz, mümkün mü bu? Unutmadık. Gerede’ye katkı verdim, emek verdim. 9 yıllık dönemimde Gerede’ye 30 büyük yatırım aldım. Ben görev adamıyım, dava adamıyım. Biz herkese, her kesime, her ilçeye, her yere hizmet etmek zorundayız. Bolu’ya gidin, orada da tam tersi bu söylenir. ‘Sen Gerede’ye çok çalıştın’ denir. AK Parti döneminde Bolu’ya yapılan yatırım tutarı 33 Milyar TL. Bu kardeşinizin bu yatırımların Yüzde 70’inde emeği var. 20’den fazla ilde doğalgaz yoktu, biz Gerede’ye doğalgazı getirdik. Biraz insaflı olmak, merhameti olmak lazım.”dedi.

FAKÜLTE’DE ERDOĞAN AYRINTISI  

“Gerede’ye kazandırdığımız 4 yıllık Fakülte’nin de ayrı bir hikayesi var.” diyen Coşkunyürek, “Cumhurbaşkanımızla bir araya geldim, 1 saate yakın sohbet ettik. Reisimiz;  ‘Sorun var mı?’ diye sordu. Dedim ki; ‘YÖK Başkanı Gerede küçük yer diyor, 4 yıllık fakülteyi vermiyor’ dedim. Cumhurbaşkanımız, ‘bana bunu hatırlat, işi çözeriz’ dedi. Hemen çözdü. Bunlar unutuluyor, onun için anlattım. Bunun gibi 30 büyük yatırıma imza atmışız.

Düşman okları bugün Cumhurbaşkanımızın üzerine tutulmuş. Biz Cumhurbaşkanımızın yanındaysak hak ve hakikat yolcusuyuz.  Şimdi diriliş zamanı. Türkiye Yüzyılı’nın altı boş değil, tüm hazırlıklar tamam. Geredemizin bize desteğinden endişem yok. Bazı dedikoduları önleme adına bu tür bir istişare programı yapmamız gerekiyordu. Bu kardeşiniz dün nasıl AK Parti’nin bir ferdi, Cumhurbaşkanımızın bir yol arkadaşı olarak hizmetkar olduysa, yine hizmetkar olacak. Reisimiz Gerede’ye güveniyor, inşallah mahcup olmayacağız.”ifadelerini kullandı.

1 Yorumlar
İlhan

Gerede hep sizin yanınızda oldu ama sizBazı Geredeliler hariç hiç Gerede linin yanında olmadınız. Geredenin samsun yolundaki Köylerine bi gitsenize.. Neden gitmiyorsunuz? #Geredeçayıtemizaksın

Cevap bırakın